Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 15 din 15
  1. #11
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    O solutie de test mai neortodoxa ar fi daca ai posibilitatea sa legi direct intre ele cele 2 pc cu un cablu utp sa vezi daca latenta este data de echipamentele din retea, teoretic asta se face cu un cablu crossover, insa fiind pc de generatie noua ar trebui sa mearga si cu un cablu normal. Cum ai placi de 1GB pe ambele pc ar trebui sa fie activa reteaua la viteza maxima.
    Daca merge totul ok insemna ca echipamentele de retea nu suporta viteze de transfer mari, sau nu pot sustine transferuri de fisiere mici la viteze bune, daca ai viteza buna insemna ca iti trebuie un switch mai bun care sa suporte o viteza mai mare. (Am patit sa fiu nevoit sa schimb un switch ca el ducea 1000Gb fara probleme pe toate porturile dar insumate cand trageau mai mult de 4 pc din el sa nu faca fata la fisiere mici se bloca, pana am schimbat acest echipament am folosit ceva mic de 6 porturi de la tplink si acesta intampina probleme trebuia restartat din cand in cand, si a fost folosit doar 2-3 zile pana a venit noul echipament full gigabit si cu o rata mare totala de transfer.)

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    37

    Implicit

    Am testat. Acelasi lucru.
    Se poate sa-mi trimiteti si mie setarile din BDE?
    Se gasesc in WINMENTOR/BDE/IDAPI32.CFG
    Mi-ar trebui acest fisier sau poze cu configurarile din BDEADMIN.EXE.
    Multumesc mult!

  3. #13
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Toate setarile mele sunt conform postului 2 a lui Dragos de aici, cu unele particularitati de fisiere ca folosesc hdd dedicat pt date dupa cum spun si acolo, https://portal.winmentor.ro/forum/sh...alt-calculator

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    37

    Implicit

    Se poate o poza cu toate setarile din BDE, va rog mult?
    Multumesc!

  5. #15
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •