Pagina 13 din 33 PrimulPrimul ... 3111213141523 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 121 la 130 din 330
  1. #121
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Multumesc, dar cred ca nu m-am facut inteles. Eu am un fisier excel cu oferta de la furnizor, si vreau sa-l configurez si sa-l transfrom in fisier txt, ca sa-l pot importa in oferte de la furnizori (Comercial/Furnizori/Oferte de la furnizori). Ceea ce vreau eu nu are nicio legatura cu clienti. Chiar si urmand pasii ma duce la "
    11. Import oferta dintr-un fisier

    Oferta de la furnizor poate fi importata dintr-un fisier cu extensia EOC sau TXT, care a fost exportata in prealabil din macheta Oferte catre clienti."
    Printre altele, acolo am si denumire articol. Denumirea articolului poate diferi in Mentor fata de denumirea la furnizor. Daca este un punct in plus, eroare. Daca sunt zeci de pozitii...

  2. #122
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Am si eu o nelamurire legata de importul facturilor de iesire si anume parametrul Locatie al clientului trebuie sa apara aici asa cum e definit in partener/fisa partener in tabul contact la punctul 5 adresa sedii/magazine si anume la coloana sediu sau e deajuns numarul curent al acestui sediu?
    exemplu:
    nr crt:1 sediu: social cif ro123
    nr crt:2 sediu: faur cif ro123
    nr crt:3 sediu: timisoara cif ro123
    Codificatia in fisieul de import va fi : Locatie=faur sau Locatie=2

  3. #123
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    Locatie=faur

  4. #124
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit Eroare import comenzi furnizori

    Primesc urmatoarea eroare la import comenzi de la furnizor pe care o regasiti in poza din atasament plus un exemplu de comanda.
    Daca se poate exporta din comanda denumirea si codul la furnizor de ce nu se poate si pretul si unitatea de masura la furnizor ?
    Versiune mentor: 3200862.11 (exista eroarea si in urma cu cateva versiuni de mentor)
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Fisiere Atasate Fisiere Atasate

  5. #125
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Am prins din intamplare o eroare pe import date din alte aplicatii, se va umbla aici, in versiunea urmatoare verificati daca se mai intampla si la dvs. Daca problema persista luati legatura cu distribuitorul dvs pentru a vedea local despre ce e vorba.

  6. #126
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    4

    Implicit

    salut , am nevoie de un sfat referitor la importul de facturi din alte aplicatii.
    Am creeat fisierele de facturi + parter si totul e ok . merge bine , fara prea multe erori (lipsa stoc, coduri gresite).
    Dorim sa automatizam tiparirea facturilor si sa fluidizam acest proces.
    As vrea sa elimin pasul in care alegem versiunea lista pentru listare factura . La fiecare client trebuie ales acest sablon .
    Exista un camp care poate sa fie completat in fisierul de cienti ca sa semnifice acesata versiune? Sau sa se stearga tate versiunile si sa ramana doar una?
    multumesc
    pentru clientii persoane juridice adaugati manual /vechi unde am setat deja campul se sare acel pas. exista optiunea cu campul asta ?

  7. #127
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    Pe Mentorul clasic nu exista. Pe Enterprise, da.

    Daca se da Print la o factura si sunt mai multe configurari, va aparea formularul de alegere; daca nu este decat o singura versiune/configurare de lista, nu va mai intreba.
    Alternativ, ultima optiune din meniul principal de Iesiri este Listare si EMail; acolo se pot alege/filtra mai multe facturi, se seteaza forma de listare si se tiparesc toate.

  8. #128
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    4

    Implicit

    multumesc de ajutor si de ideea cu listare automata tot .
    inca un lucru se poate adauga in meniul rapid de sus optiunea de face import ? sa nu tot cautam prin submeniuri ?

  9. #129
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Se poate, cu click dreapta pe un buton liber, se deschide meniul si alegeti Interne/Import date din alte aplicatii...

  10. #130
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    Da. Pe Shortcut. Pe lista de Recente vad ca e bug, imi returneaza la refolosire Facturi Export.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •