Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9

Thread: 442.08

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Am dat refacere, am verificat si nu este legatura pierduta, si tot asa arata.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Tranzactia este in curs sau curenta? La cele in curs ar trebui sa faca la incasarea propriu-zisa.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Inca o data. Factura este in 21.02, plata este in 21.02. Cum sa fie plata in curs? Este plata facuta in aceeasi zi cu factura. Mi-au trimis factura pe mail. am operat-o in Mentor, apoi am facut plata si am operat si plata in Mentor. Deci, totul s-a intamplat in aceeasi zi. Luna asta, cand am verificat TVA-ul am sesizat neconcordanta.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 551

    Implicit

    Incercati sa refaceti tranzactiile astea 2, factura si plata. Presupun ca nu e singura factura de acest gen, celelalte sunt ok?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Din pacate la toate face la fel. Am mai gasit si altele in aceasi situatie.

  6. #6
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 380

    Implicit

    Daca furnizorul e in sistem tva la incasare atunci factura e in 4428 cum este si corect, eu zic ca de trecut in 4426 o va trece la plata adica aceasta nota contabila va fi in registrul de casa cand face 401=5311 simultan si 4426=4428. verifica si notale contabile cand esti in reg de casa si vezi ce note face.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Multumesc alexadi, am rezolvat. Aveam un filtru pe "stingere". L-am scos si, la finalul listei, apar cele mutate din 442.08 in 442.06.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •