Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    18

    Implicit La Configurari casa banca

    am mai multe banci cu bifa ca ar fi BNR din care cauza nu pot adauga noi banci.eroarea afisata este ca exista mai multe banci cu config. de bnr , nu ma lasa sa salvez nici o banca noua sau sa adaug o banca
    intrebarea este de unde configurez corect bancile ca fiind fara bifa de BNR ?

    Cum debifez o banca care figureaza din greseala ca BNR ?

    multumesc mult

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 544

    Implicit

    Intrati in meniul Mentor/Nomenclatoare/Casa&Banca/Banci....aveti acolo bifa pe care o cautati.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2012
    Posturi
    4

    Implicit

    Buna ziua, nu stiu cum sa postez o intrebare, asa ca am intrat aici.am o problema , nu stiu sa configurez chitante fiscale .Daca incerc imi zice ca e " cod inexistent"Ma lasa sa complectez tot , mai putin agentt incasator si nu-mi face legatura cu factura emisa, o trece ca si " incasare in avans.
    In nomenclator am trecut-o , dar dupa salvare cand ma reintorc la chitanta , tot asa e iar .
    daca s-ar putea sa ma ajutati , v-as fi recunoscator, de trei zile tot incerc.
    cu stima
    constantin rusu

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 544

    Implicit

    Mesajul de cod inexistent apare de obicei cand in caracterizarile contabile lipseste un cont. Verificati pe casa daca totul este completat, verificati si factura sa fie conform cu ceea ce incercati dvs sa faceti (plata/incasare).

  5. #5
    Data inscrierii
    October 2012
    Posturi
    4

    Implicit

    Multumesc de raspuns.problema este ca eu nu sunt contabil ci inginer , si fac doar contabilitatea primara .de aceea nu stiu unde sa mai modific.Am facut un print screen dar e prea mare si nu se accepta.In nomenclatoare cand deschid sa configurez casa , la bifa pe Cassa apare direct " cod inexistent :1 " si nu se salveaza.
    Pe calculator ,mai este o alta firma si de acolo am copiat exact toate sabloanele .Le-am verificat de cateva ori.Probabil in alta parte ar trebui sa intru , dar nu stiu unde.din motive personale( in parte obiective ), nu pot apela la firma de contabilitate cu care lucram pe ceealalta firma.daca credeti ca mai aveti timp sa pierdeti cu mine , va multumesc.daca nu , o sa lucrez fara chitante
    Constantin rusu

  6. #6
    Data inscrierii
    October 2012
    Posturi
    4

    Implicit

    complectare.la factura la incasare daca dau click pe incasare in numerar imi spune :
    "nu exista nici un cont bancar la moneda la care ai facturat "
    ar putea sa fie asta ?
    constantin rusu

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 544

    Implicit

    Daca ati deschis nomenclatorul de casa si aveti cod inexistent acolo e problema. Nu este corect sa ramaneti fara optiunea de chitante, luati legatura cu distribuitorul dvs sau cu producatorul sa va ajute.
    Mai exista si varianta helpului din program, se deschide cu F1 de pe orice macheta si va arata exact cum sa completati.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •