Buna ziua,
Pentru partenerii din bucuresti nu preia localitatea. Doar sectorul.
Gresesc?
Buna ziua,
Pentru partenerii din bucuresti nu preia localitatea. Doar sectorul.
Gresesc?
Un exemplu de cod fiscal pentru a verifica
9415443 - un cui din Bucuresti
Dar nu e vorba doar de Bucuresti.
Clinceni; Ilfov de exemplu nu este preluat.
18861828
Si multe alte localitati. Sa fie oare din cauza nomenclatorului incomplet?
OpenApi nu se mai foloseste, preluarea se face de pe ANAF incepand cu versiunea 831.04. In cazul in care nu aveti aceasta versiune cel putin, va recomand sa efectuati un upgrade.
De pe ANAF se preia asa...
Spuneti ca nu vi se completeaza localitatea de fapt?
Poate nu este pusa bifa la adresa:
2016-11-17.jpg
Revin cu intrebarea: nu va preia localitatea sau nu va preia corect localitatea? Pentru ca din mesajul dvs nu este foarte clar ce se intampla.
1.jpg2.jpg3.jpg
Buna ziua,
Am revenit. In unele firme exemplul de mai sus se preia complet, in altele nu.
Preia datele firmei, dar nu importa localitatea in nomenclatorul de parteneri daca acea localitate nu exista deja in nomenclatorul de localitati.
Caut o solutie pentru a actualiza nomenclatorul de localitati, dar nu e un capat de tara. E foarte ok si asa. Localitatea se creaza in 10 secunde
Multumesc si scuze daca nu am formulat destul de clar problema.
Ai incercat sa faci actualizarea la localitati din: Mentor/service/intretinere/actualizare localitati (a 2 optiune de la finalul listei cea de deasupra de la optimizare)?