Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 21

Threaded View

  1. #18
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 379

    Implicit

    Multumesc pentru ajutor, deschis iulie, august din nou rulat coerenta date si rezolvat problema. Insa nu este o solutie sa rulez coerenta pe fiecare luna pentru ca aveam in jurnalul de vanzare 19% erau din iunie 2016, acum am fost caz fericit ca am putut sa deschid dar am firme la care imi raman si cate 6-8 luni in jurnal si daca ma trezesc la anu in februarie, martie (sau mai tarziu am inca in jurnal la o firma sume din 2013) ca am facturi din iunie 2016 si mi le arata cu 19% in loc de 20% cum o sa pot sa le modific ca nu o sa am cum sa deschid aproape un an si 2 bilanturi uneori ca sa fac testare consistenta pentru ca programul nu recunoaste 20 si in vede cu 19 si trebuie dat testare consitenta. Ar trebui sa fie o procedura ceva care sa verifice toata baza de date ca altfel nu e ok.


    PS: cea ce spuneam mai sus am patit la alta firma tot trimestrial am rulat consistenta pe iulie, august, septembrie si optimizare discount, dar imi arata facturi din luni mai vechi in regularizare (facturi din perioada ianuarie-iunie 2016) si am bilant la 30.06.2016, deci nu e prea recomandat s aintru in ea si sa rulez testare consistenta. Ce solutie am ca sa imi arate corect jurnalul si sa imi duca si in 394 corect aceste facturi din trimestrele trecute?
    Ultima oara editat dealexadi; 20 October 2016 la 16:41 Motiv: adaugat ps

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •