Am si eu o eroare la noul decont si anume le la randurile A1 B1 adica cele noi care reprezinta suma de facturi emise din ultimele 6 luni adica 01.08.2015-31.01.2016 unde eu in program am 1514324 lei iar in decont imi aduce 147213 adica cu 2 lei mai putin ca soldul lui 4428 in conditile in care legea spune clar (suma facturilor emise si a bonurilor fiscale adica tot ce am emis eu cu tva in perioada de mai sus):
Rândul A1 - se înscriu informaţii privind livrările de bunuri şi prestările de servicii realizate în perioada de raportare şi în ultimele 5 luni anterioare acesteia, în cazul în care perioada fiscală este luna, sau realizate în perioada de raportare şi în trimestrul anterior acesteia, în cazul în care perioada fiscală este trimestrul.
iar la cumparari e de tot rasul ca imi aduce doar 2 lei cea ce nu am cum tinand cont de valoarea de mai sus si ca este marfa ar fi cam imposibil sa nu am cumparari in ultimele 6 luni caci cam cea ce cumpar vand in maxim 1-2 luni.
Rândul B1 - se înscriu informaţii privind achiziţiile de bunuri şi servicii realizate în perioada de raportare şi în ultimele 5 luni anterioare acesteia, în cazul în care perioada fiscală este luna, sau realizate în perioada de raportare şi în trimestrul anterior acesteia, în cazul în care perioada fiscală este trimestrul.