Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 17

Threaded View

  1. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    20

    Implicit

    Am si eu o problema legata de descarcarea marfurilor tinute global valoric.
    Concret: marfa este tinuta global valoric si atat la intrare cat si la iesire trec la cantitate 1 si la valoare trec valoarea totala a facturii (mentionez lucrul asta pentru ca nu stiu daca si asta e o problema). Problema pe care o am eu este la iesiri, pentru ca nota contabila este de genul:
    1. 411.01=707 si 411.01=442.07 (CORECT)
    2. 378.02=371.02 (cu toata factura fara TVA) si 442.08=371.02 cu tot TVA-ul de pe factura, si; ?!?!?!?!?
    3. 371.02=378.02 (cu toata factura fara TVA) si 371.02=442.08 cu tot TVA-ul de pe factura ; ?!?!?!?!?

    Deci eu inteleg ca inregistrarea apare pt ca este trecut 0 atat la PU inreg cat si la PU achizitie. Dar revin la intrebarea mea, ce mama masii ar trebui sa fac sa imi scoata corect din gestiune marfurile? Adica debifez scoaterea automata din gestiune si apoi trebuie sa fac ceva la sf de luna sa calculeze iesirile sau ce?
    Va rog, dati-mi un raspuns, ca mai am un pic si trantesc monitorul asta de pamant.

    Edit:
    Am uitat sa mentionez ca toate configurarile contabile sunt facute ca in documentatia din postul de mai sus.
    Si pana la urma nu ar fi nici o problema calculez eu coeficientul si bag nota, eu insa as vrea ca asta sa mi se evidentieze si in gestiune (am doua gestiuni diferite, amundoua global valoric), nu numai in balanta.
    Ultima oara editat deDorado; 22 April 2009 la 00:23

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •