Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2017
    Posturi
    5

    Implicit Jurnal cumparari / vanzari (Sold baza TVA neexigibil)

    Buna ziua,

    Dupa plata / incasarea integrala (facturile nu mai sunt pe sold) a unor facturi, in jurnalul de cumparari / vanzari in coloanele Operatii neexigibile / Rest neexigibil / Sold operatii neexigibile au ramas evidentiate valori de +/-0,01 Ron, care nici dupa o inchidere de luna nu dispar din aceste jurnale.
    Pentru o analiza, va voi atasa un printscreen despre aceasta problema.
    Va rog sa-mi scrieti care ar fi modalitatea de a scoate din evidenta aceste diferente.

    Cu stima,Jurnal cumparari - diferente-min.jpg

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 649

    Implicit

    Nu se intampla f des sa apara situatia asta. Incercati intai sa puneti pe da constanta Permit stingerea obligatiilor <=0.01 in trezorerie si incercati sa aduceti in trezorerie restul pentru aceasta factura. Daca nu functioneaza asa, va rog sa luati legatura cu distribuitorul dvs sa va ajute el.

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2017
    Posturi
    5

    Implicit

    Bună ziua,
    Am încercat soluția dată de dvs. (cel puțin "aducerea în trezorerie restul", acest lucru nu îmi este de înțeles). Am setat și în septembrie și în octombrie Contanta Permit stingerea obligatiilor <=0.01 la DA, am făcut o refacere de stocuri/solduri, am închis luna septembrie, dar nici din octombrie nu au dispărut diferențele de +/-0,01 Ron.Jurnal cumparari.jpgJurnal vanzari.jpgConstante.jpg

    Cu stimă,
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 649

    Implicit

    Ramane varianta nr 2, sa luati legatura cu distribuitorul dvs sa va ajute sa faceti curatenie in baza de date.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •