Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Sunt afisate rezultatele de la 51 la 52 din 52
  1. #51
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    99

    Implicit

    Desigur ca exista si posibilitatea sa nu echivalam nimic in prima faza, adaugam articole noi in mentor asa cum vin de la furnizor si ulterior o sa le recunoasca singur. Dezavantajul acestei metode este ca vom avea un nomenclator de articole foarte mare, in timp.

  2. #52
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 430

    Implicit

    Am niste facturi de la Dedeman, insa am pe ele doar o pozitie, m-am uitat la ce produse le introduc eu nu am nimic echivalat, ca nu am mai luat de la ei, am doar la un glet, si pe acela il recunoaste al doilea glet nu il pot aduce. uite cum arata la produsul glet, la mine. 158.GLET IMPORT FACTURA.jpg158.GLET IMPORT FACTURA.jpg aici colega de le introduce a vb cu cine face achizitiile si a zis, ca bonurile cu cod fiscal sa fie exceptie, si daca inainte de a avea modulul de import avea lunat cam 150-200 bonuri cu cod fiscal , acum are doar 50-60 bonuri cu cod fiscal, si multe facturi arata cum vezi tu, ca sunt multi furnizori noi, multe produse noi iar in loc de 3-4 zile de munca le culege facturile intr-o zi pe toate

    Am eu factura de la metro pe care o echivalez avand produse care se cam repeta, adica sunt in proportie de 70-90% aceleasi in functie de sezon, pai acolo am 1-3 pozitii de completat dintr-o factura de cu multe de pozitii. uite un lidl 159.factura lidl.jpg

    Sfat e sa echivalezi si daca luna viitoare se vor repeta vezi ce decizie ei. Asa este la inceput sa faci echivalarea e mai greu.
    Ultima oara editat dealexadi; 6 Ore in Urma la 16:09

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •