Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 427

    Implicit Observatii compenari

    Am si eu o intrebare, cum fac ca observatiile de la compenarile facute sa ajunga si in fisa partnerului, ca altfel sunt degeaba trecute acolo, ca am nevoie sa trimit la diversi parteneri fisele de cont si acele observatii ii ajuta si in esenta si pe mine ca nu mai stau sa raspund la mailuri de cate 10-15 intrebari tocmai pentru faptul ca nu se duce explicatia din compensare pe campul observatii din fisa. Atasez alturat 2 poze una cu compensarea unde se vede ca am observatii trecute la debit si la credit si una cu fisa de partener unde nu imi aduce nici aceste observatii. 156.Observatii compensari.jpg157.fisa observatii.jpg

    Mai am si o situatie cand am nevoie de informatiile care le trec la observatii sa pot filtra fisa, si din aceasta cauza ma vad nevoit sa fac artificii cam ciudata pentru a putea avea aceste artifici si anume in loc de Compensare fac o nota contabila pe partener si asa imi aduce observatiile in fisa iar pe urma sa fac compensarea intre nota contabila si documentul initial, adica in loc de o operatiune fac 2 sau chiar 3. pentru lipsa informatiei din coloana observatii.

  2. #2
    Data inscrierii
    June 2023
    Posturi
    2

    Implicit

    Buna.

    Cred ca e configurare din constante la gramada : Compensari - preluare observatii de pe documente compensate.

    Incerca
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 427

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, cred ca este ce mi-ar trebui si mie insa pe noi cei care utlizam WMC (si nu WME) cei de la programare ne-au uitat si nu avem o asemenea constanta, sper sa apara si la noi observatiile in fisa ca sa ne simplifice viata.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •