Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 32 din 32
  1. #31
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    81

    Implicit

    Buna ziua, verificati sa aveti atat Simbol moneda cat si Cod Iso trecute cu majuscule!

  2. #32
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 413

    Implicit

    Buna ziua, multumesc pentru raspuns, o observatie pertinenta care rezolva eroarea, ar fi necesar a se specifica in documentatie aceste mici lucruri (cum este cea de mai sus eu am cod iso si simbol moneda corecta dar nicaieri in documentatie nu am gasit ca trebuiesc ambele cu majusucule) ca sa nu mai intampinam erorile. Sunt meniuri unde anumite informatii sunt cu Majuscule si altele nu iar noi ca utilizatori nu avem nicaieri scris care este procedura de lucru, aici se folosesc majuscule, aici nu se folosesc majuscule deci se impune :
    1. ori o procedura de lucru unde sa fise spus unde este necesar majusculele si unde nu
    2. ori la programare sa se folosesasca UPPER ca functie unde este necesar si atunci nu mai conteaza ce face utilizatorul.

    Avanjatele sunt si pentru noi utulizatori ca vom intampina mai putine erori si pentru Mentor ca va fi mai fluid in utilizare.


    La import atat vesiunea penultima cat si cea ultima, 28.081/1 bde la import nu face asocierile corecte la id
    caz concret am de la BT leasing 2 facturi:
    una de asigurare care o import conform procedurii din Import facturi din format electronic E-FACT la care imi aduce seria BTLE si la nr 1765861
    Una de rata leasing pe care o introduc prin comercial generand rata si pe care surpriza nu o gaseste in Import facturi din formatul electronic E-Fact la care am seria BTLE si la nr 1797820.
    De ce nu inteleg si tot ma chinui sa leg factura. Are cineva idee de la ce poate fii?

    Atasez o poza pentru a se intelege 147.eroare serii import.jpg

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •