Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
Am un an de cand e se tot lucreaza cu acesta eroare, oare asa greu este ca la verificarea documentelor sa se faca verificarea lor dupa serie si numar concatenate si nu doar dupa numar? Eroarea este cunoscuta, si generata la ruperea de firma, o stie chiar si distribuitorul el mi-a spus de ea, mi-a spus si ca e din cauza ca se face verificarea dupar dupa numar si nu concatenate serie si numar, nu intelege de ce se manifesta insa dupa ruperea de firma si doar in baza rupta, am trimis si baza. Acuma ca sa fac o gluma cred ca in ritmul asta ma pregatesc sa ii fac buletinul ca motul sigur il taiem.
Multe versiuni de mentor si inca eroarea persista, oare cat timp va mai pesista, RUPEREA DE FIRMA DISTRUGE SERIILE DE FACTURI E ASA GREU DE REZOLVAT? A vorbit si distribuitorul, am trimis eu singur baza de date ca sa se poata face ruperea "eroarea persista", vb reclamei, mie groaza de anul care urmeaza cand toata lumea trece la saft si voi rupe toate frmele din baza, cum o sa arate refacerea de documente la toate frmele de or sa ma sugrume toti colegii.143.eroare refacere carnete.jpg. In baza initiala inainte de reupere toate carnetele de documente mergeau perfect dupa rupere ceva a functionat prost in mentor si da eroarea adica nu mai asociaza fiecare serie cu numarul ei ci amesteca toate seriile si aici apar dublari de documente cum se vede in poza.