Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 8161718
Sunt afisate rezultatele de la 171 la 177 din 177

Thread: Erori mentor

  1. #171
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 598

    Implicit

    Am pus si versiune mai noua, 24.071/1 dar pentru mesajul cu unauthorized recomandam generarea tokenului prin browser

  2. #172
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 407

    Implicit

    Am de scos niste rapoarte din mentor la nivel de linie de document, si am facut asta din Liste/miscari/ lesiri/Lista iesirilor am vrut sa rulez raportul pe o perioada mai lunga adica din 01.01.2016-31.12.2020 dar dupa ce a rulat o perioada am primit mesajul "Table Full", am vro sansa sa scot raportul integral asa sau mai bine il scot pe fiecare an in parte si pe urma in excel la nevoie sa le unesc?

    PS: Multumesc pentru raspuns, de acum inainte o sa il utilizez asa prin browser chiar daca am tokenul in pc.

  3. #173
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 598

    Implicit

    Cand apare mesajul asta e clar ca datele continute de lista pe perioada respectiva sunt multe si nu mai poate sa le proceseze. Da, as recomanda reducerea perioadei (incercati si 2 ani) si cumularea intr-un excel

  4. #174
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 407

    Implicit

    Am reusit cu situatie pe 6 luni ca la 12 luni era cu eroare.

    am vrut sa fac o compensare si m-am trezit ca o factura de furnizor inregistrata prin import din spv nu am numar nici macar la serie si nu le pot gasi, atasez poze cum este in compensare si cum este in obligati de plata furnizori. 139.NR FACTURA.jpg 140.NR FACTURA.jpg

  5. #175
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 407

    Implicit

    Buna dimineata,
    Ma uit acuma intr-o baza de date a unui potential client si incerc sa imi dau seama de o nebunie, vad un trasfer catre subunitati (sateliti) facut intr-o alta moneda si anume lei moldovenesti, la 371 cu 607 pretul e corect adica in lei, insa nu inteleg de ce in balanta imi aduna lei moldovenesti in 378 si 371 aferent analiticului acestui satelit. ce mi se pare nebunie e ca aduna lei moldovenesti cu lei romanesti in balanta.

    Cum fac sa setez o moneda, ca altfel am un super adaos adunat pana se regleaza acest transfer ma refer la vanzare lui.
    141.aviz subunitate in lei moldovenesti.jpg

  6. #176
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 598

    Implicit

    Poate nu mai vad eu lucrurile limpede, dar unde treceti dvs moneda pe acest aviz de la subunitati? ca nu avem casuta, e normal ca el sa vada leul romanesc ca implicit....

  7. #177
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 407

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, de aceea si intrebam cum fac sa pot seta o moneda ca altfel, am acelasi raspuns ca si dumneavoastra. Este un pret setat in lei care lei sunt romanesti cu toate ca am un super adaos lucru care nu este corect. Eu ma uit acuma intr-o baza de date cu un bilant inchis adica nimic sa mai poti modifica, si ma intereseaza pentru viitor cum sa fac sa nu mai denaturez rulajul la conturi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •