Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Thread: Eroare D406

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    7

    Implicit Eroare D406

    Buna ziua,
    La D406 am urmatoarea eroare :
    F: Header (1)
    eroare structura: elementul 'TaxAccountingBasis' ar fi trebuit sa apara de minimum 1 ori, dar apare efectiv de 0 ori
    Am instalat ultima versiune si tot asa apare.

    Ma poate ajuta cineva?

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    75

    Implicit

    Buna ziua, trebuie adaugat Tip SAF-T din FIRMA Curenta.
    Va recomand sa va uitati peste documentatia noastra, acolo avem exemple de erori si solutii.
    http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...ze%20SAF-T.pdf

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna ziua,
    Acum alta eroare de care nu scap. Am cautat pe liste de erori dar nu imi dau seama unde e problema.


    F: SourceDocuments (1) sectiune SalesInvoices (1) sectiune Invoice (1) sectiune Period (1)
    eroare structura: elementul 'AccountID' ar fi trebuit sa apara de minimum 1 ori, dar apare efectiv de 0 ori

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 593

    Implicit

    Inregistrarea de la vanzari care nu are accountid asociat. Deci undeva pe prima inregistrare contul nu are asociat codsaft in planul de conturi. Dati din service/intretinere/verificare taxcode dupa ce verificati asocierea in planul de conturi

  5. #5
    Data inscrierii
    July 2024
    Posturi
    1

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Inregistrarea de la vanzari care nu are accountid asociat. Deci undeva pe prima inregistrare contul nu are asociat codsaft in planul de conturi. Dati din service/intretinere/verificare taxcode dupa ce verificati asocierea in planul de conturi
    Buna ziua,


    Si eu am aceasta eroare, dar nu apare AccountId la nicio inregistrare, Am verificat asocierea, totul pare in regula, mai ales ca aceste inregistrari se fac in fiecare luna, deci problema pare a fi una tehnica. Ce ar trebui sa mai verific?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •