Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    3

    Implicit D112-Eroare validare CAM

    Buna ziua
    Am urmatoarea problema: nu reusesc sa validez o declaratie 11 din cauza CAM-ului. In statul de plata apare, in tab-ul de creante fiscale apare dar la validarea cu Duk-ul i-mi da eroare.
    Am pe statie Declaratii v 24.051/4 si pe mentor 24.071/2. Am rulat Actualizare structuri (fara Alt+q) si pe Baza de date, si pe DATA si pe NEW. VA rog ... solutii.

    err_cam.png

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 593

    Implicit

    Nu cred ca e de la versiuni, nu avem erori de genul din cauza versiunilor ci din cauza setarilor. Dupa cum vad eu acest angajat are datcam pe false adica nu e asigurat la cam nu ar trebui sa aiba nici contributia. Verificati tipul de contract, vreo bifa din conditii salarizare care il scoata din datcam...

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    3

    Implicit

    Intr-adevar, el iese din sistem in 07.06.2024 (desfacere CIM) dar pana la data iesirii trebuie sa aiba calculat CAM-ul. In salarii o face - calculeaza corect, problema e in Declaratii. Am la o alta firma aceeaasi gen de lipsa validare la un concediu medical de 4 zile lucratoare (Urgenta) platit din fondurile societatii (pe o alta statie de lucru-fara cheie de retea). Cumva Declaratiile nu vad genul asta de intreruperi ale CIM. Idei?extras_calc.png
    Ultima oara editat devalah; 3 Ore in Urma la 16:07

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •