Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 23 din 23
  1. #21
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 589

    Implicit

    Inca nu stiu sa va ofer solutie pentru cazul dvs, studiem si vedem ce putem face in program.

  2. #22
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    17

    Implicit

    Sugestii :

    1. Mai logic, pentru gestiunile global valoric, e sa avem optiunea (initial gobala) de a importa/cumula cate un singur articol generic pentru fiecare cota de TVA (baza de calcul din e-factura, mai exact).
    Ideal, sa avem si o bifa in jum. de jos a modului de import (factura detaliata), care trece dintr-un mod in altul, articole de pe factura sau articole generice.
    #In faza a doua sa putem personaliza articolele generice la nivel de partener. (Exemplu: Bifez folosirea articolelor generice > Bifez cumulat/necumulat > La furnizorii de servicii aleg 628@0%, 628@19%, iar la furnizorii de marfa aleg Marfa@9%, Marfa@19%, SGR@0%)

    2. #Sa putem ordona facturile (ASC/DESC) si dupa data, nume partener (click pe cap tabel preferabil, sa nu schimbam ordinea coloanelor).
    #Sa putem filtra si ordona produsele (ASC/DESC) dupa cota tva, % disc, denumire (acum, daca cumulezi art. cu procente dif. de disc., in Mentor rezulta un "ghiveci")
    #Sa putem selecta/deselecta toate articolele/selectia de articole (ex deselectez tot> filtrez tva 9%> selectez tot>cumulez).

    3. Sa putem asocia unui articol Mentor mai multe denumiri de la un anumit furnizor. (ex un furnizor factureaza "dobanda" si "ajustare dobanda"; ambele le duc pe contul 666, dar eu pot sa asociez doar unul din ele articolului meu)

    4. Aducerea coloanei data (incarcare) SPV

  3. #23
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 400

    Implicit

    Am si eu o factura in spv din 29.06.2024 iar marfa ajunge in luna iulie pe 01.07.2024 atunci are nir facut de client, cum se inregistreaza in mentor? Intreb ca stiu ca ar merge in factura in avans cum e si logic ca este pentru stoc insa din spv nu se poate lega, care este procedura in mentor, de acum inainte va fi o situatie normala acest fapt.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •