Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 22 din 22
  1. #21
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 585

    Implicit

    Inca nu stiu sa va ofer solutie pentru cazul dvs, studiem si vedem ce putem face in program.

  2. #22
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    17

    Implicit

    Sugestii :

    1. Mai logic, pentru gestiunile global valoric, e sa avem optiunea (initial gobala) de a importa/cumula cate un singur articol generic pentru fiecare cota de TVA (baza de calcul din e-factura, mai exact).
    Ideal, sa avem si o bifa in jum. de jos a modului de import (factura detaliata), care trece dintr-un mod in altul, articole de pe factura sau articole generice.
    #In faza a doua sa putem personaliza articolele generice la nivel de partener. (Exemplu: Bifez folosirea articolelor generice > Bifez cumulat/necumulat > La furnizorii de servicii aleg 628@0%, 628@19%, iar la furnizorii de marfa aleg Marfa@9%, Marfa@19%, SGR@0%)

    2. #Sa putem ordona facturile (ASC/DESC) si dupa data, nume partener (click pe cap tabel preferabil, sa nu schimbam ordinea coloanelor).
    #Sa putem filtra si ordona produsele (ASC/DESC) dupa cota tva, % disc, denumire (acum, daca cumulezi art. cu procente dif. de disc., in Mentor rezulta un "ghiveci")
    #Sa putem selecta/deselecta toate articolele/selectia de articole (ex deselectez tot> filtrez tva 9%> selectez tot>cumulez).

    3. Sa putem asocia unui articol Mentor mai multe denumiri de la un anumit furnizor. (ex un furnizor factureaza "dobanda" si "ajustare dobanda"; ambele le duc pe contul 666, dar eu pot sa asociez doar unul din ele articolului meu)

    4. Aducerea coloanei data (incarcare) SPV

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •