Pagina 17 din 17 PrimulPrimul ... 7151617
Sunt afisate rezultatele de la 161 la 168 din 168

Thread: Erori mentor

  1. #161
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 389

    Implicit

    In ultima versiune de mentor aidca 24.051/1 bde am urmataorea situatie, factura din luna martie inregistrata in luna aprilie la import facturi de intrare de pe platoforma e-factura in aprilie nu imi apare ca sa o import cum aparea in lunile trecute iar in martie apare apare ca inregistrata in aprilie dar nu ii asociaza id nici cu luna martie inchisa nici cu luna martie deschisa o are ca luan inreg 2024_04 dar la coloana L.Ok nu pot bifa. Care este procedura de lucru in acest caz ca asta este prima din multele facturi pe care le am in acesta situatie. 136.import efactura.jpg

  2. #162
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    88

    Implicit

    Problema legată de TaxCode a revenit din nou

  3. #163
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 572

    Implicit

    Despre ce problema la taxcode e vorba?

  4. #164
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    88

    Implicit

    Nu se completează taxcode la salvarea documentelor; acesta se setează pe 0.

  5. #165
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 572

    Implicit

    Nu se completeaza doar daca nu sunt indeplinite conditiile. Ar trebui sa puneti un print screen, eventual sa ne spuneti ce partener, tip de articol cu tip de tva. Pe firma mea de test nu intampin probleme.

  6. #166
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    88

    Implicit

    Am avut această situație și în aprilie. Am încercat și din Service -> Întreținere -> SAF-T: Verificare TaxCode pe documente, dar a pus 0 pe toate documentele din luna respectivă. Nu sunt create articole noi, iar în trecut le completa corect. Am dat reindexare, verificare de structuri și tot nu am reușit să aduc TaxCode pe documente.

  7. #167
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 572

    Implicit

    Cel mai bine luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada exact despre ce e vorba.

  8. #168
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 389

    Implicit

    Pentru luna mai am patit si eu sa am tax code lipsa la monetare, ele proveneau de la niste sateliti, cea mai rapida solutie sa le rezolv a fost sa le dau modifica, si la salvare le punea si tax code. Am incercat din intretinere cu Saf_t: verificare Taxcode si nici nu le vedea ca si cum nu ar fi existat in baza de date, eram contra cronometru sa depun saf-t si am si uitat sa mai scriu, mi-am adus aminte acum cand am citit ca a zis colegul ca a avut probleme.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •