Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    248

    Implicit COD 751 factura xml

    Buna ziua
    Va rog sa ma ajutati intr-o privinta: emitere factura catre firma incasata cu bon fiscal, am vazut ca xml-ul facturii are codul 380 nu 751. Cum se poate seta ca factura xml transmira in acest caz sa aiba codul corect.
    Daca ( sper sa nu) se implementeaza e-TVA va fi nebunie si sunt sigura ca se va duce TVA de 2 ori in decont, o data de la factura cu cod 380 ( pentru ca la acest cod nu stie ca e asociat si un bon) si o data din ce se transmite din casa de marcat.
    Multumesc anticipat.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 560

    Implicit

    Am testat ambele cazuri in ultimele versiuni. Si factura facuta din bonul de la casa de marcat dar si factura cu bifa de infocm pe da si in ambele cazuri se duce pe Factura la bon. Verificati versiunea folosita sau descrieti modul de lucru poate imi scapa mie ceva.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    248

    Implicit

    Am sa mai verific dar am avut asa:
    09.05.2024 (ultima versiune )
    Emitere factura si incasare cu bon fiscal din ecranul incasari al emiterii facturii, fara listarea pe bon a articolelor. Atunci nu am verificat codul ( de fapt nici nu stiam asta atunci).
    Azi la verificare din urma constat ca era codul 380. O sa vad la urmatoarea factura emisa in acest fel, daca e 380 sau 751.
    Exista posibilitatea de a verifica codul inainte de transmiterea facturii?
    Multumesc anticipat.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 560

    Implicit

    Verificati intotdeauna ce scrie in casuta asta, trebuie sa fie factura la bon
    Screenshot_19.png

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    248

    Implicit

    Multumesc.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •