1. Este foarte greu sau neinteresant ca, la instalarea unei versiuni noi, sa apara o fereastra cu lista firmelor si directoarelor lor cu posibilitatea de selectare totala sau "pe sarite" a firmelor care vor fi supuse procesului de upgradare a bazei de date? La mine care am multe firme da' unele e doar pentru operatiuni speciale ar fi foarte util!!!!

2. La fel, sambata sau duminica cand fetitele mele se odihneste, eu mai intretin baza de date. Mai o verificare structuri, mai o reindexare... Dar ce bine ar fi daca as avea un panou de control cu lista firmelor si cu posibilitatea de a selecta pentru fiecare din ele operatiunile principale de service!!!!
Adica cam asa:
SC FIRMA SRL Verif.str. X Reindex. _ Ref.sold. X ....
SC BIBI SRL Verif.str. _ Reindex. X Ref.sold. X ....
Nu as ma fi nevoit sa stau protapit langa computer sa dau o noua comanda si...as avea mai mult timp pentru familia mea.

3. Va rog frumos sa-mi spuneti cand se serbeaza cincinalul de cand in Mentor a fost introdus Decontul de TVA. De la baiatul ala nu s-a mai nascut vreun erou! Daca Mentorul "stie" sa trateze corect dpdv al TVA operatiunile economice inregistrate, atunci sunt sigur ca o leaca de sfortare si decontul nou de TVA este gata! Nu pretind sa generati declaratia oficiala ("concorenta" a facut-o deja de mult!) ci doar un instrument util de centralizare a informatiei dupa formatul noului decont. Raspunderea este a mea cand semnez.
Despre celelelalte declaratii (mai ales 100) .... chiar ca e greu tare de implementat!
Multumesc anticipat!!! Sunt sigur ca voi vedea toate acestea in Mentor inainte ca sa primesc prima pensie.
Si mai raspundeti si voi! O speranta acolo, o promisiune ca...e la moda!