Am si eu o situatie mai ciudata, si nu stiu cum sa o rezolv. Am o cheltuiala in avans (471) la care factura este din august 2013 si care a fost achitata in aceasi luna deci cand am preluat in winmentor (octombrie 2013) a fost preluat doar in contul 471 la initializare parteneri, ma trezesc luna aceasta cand primesc factura de stornare de la funrnizor ca imi trece tva de la stornare in 4428 am incercat sa ridic bifa de la tva dedus la plata insa nu se poate, stie cineva cum sa fac acest lucru, luniile trecute a fost ok nu am avut aceasta probleme am facturile debifate de la tva dedus la plata pe aceste facturi. Versiunea utilizata este 785.00 (banuiesc ca este din cauza versiuni nu mai pot modifica pt ca am actualizat dupa ce am depus deconturile si deci lunile trecute fiind versiunie anterioare de program a fost posibila debifarea)
concret el imi face 4428=401 cu -290 lei in conditiile in care fiind factura care nu avea sold cu tva la incasare (fusese platita anterior) trebuia sa imi faca 4426=401 cu -290 lei