Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2014
    Posturi
    2

    Implicit Factura+chitanta

    ce trebuie sa fac pentru a putea lista factura cu chitanta din modului menotr- iesiri- facturi?

    de asemenea mentionez ca pe factura nu imi apare capitalul social si contul bancar (al meu al emitentului) desi acestea sunt configurate in firma. (la creearea bazei de date)

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Informatiile respective nu sunt afisate cel mai probabil datorita faptului ca in configurarea facturii nu exista parametrii corect. (Listare - Configurare - Click dreapta -Antet document)

    Pentru a va aparea factura impreuna cu chitanta este necesar sa va realizati o configurare in acest sens, utilizand din configurarea facturii parametrii specific lista, cei aferenti chitantei. Configurarea chitantei o puteti pune in finalul documentului (Listare - Configurare - Click dreapta - Final document)

    Parameterii specific lista ii veti gasi la click dreapta in rubrica final document/antet documenet (Listare - Configurare - Click dreapta )

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2015
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    3

    Implicit Facturi&Chitanta

    Va rog sa ma ajutati cu setarile ca sa pot sa tiparesc factura si chitanta aferenta acesteia pe aceeasi foaie.
    Am facut setarea din Diverse-Constante utilizator master-Chitanta client cu carnet de documente - pe valoarea Da.
    Apoi am dat spre listare-modelul "Factura fiscala form"-configurare-click dreapta fundal gri-Final document/pagini. Aici in colo nu stiu ce specificatii trebuie facute pt a evidentia Chitanta, Nr, Data, Suma incasata in cifre, Suma incasata in litere, Reprezentant contravaloarea facturii.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Am atasat mai demult un format care poate fi adaptat, il puteti descarca de aici:
    http://forum.winmentor.ro/showthread.php?t=805

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2015
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    3

    Implicit

    Multumesc frumos. Am reusit

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •