Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: Registru jurnal

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit Registru jurnal

    Incerc si eu sa filtrez in Liste/Contabile/Registru Jurnal/Registru Jurnal daca pun la conditiile de mai jos am urmatoarele probleme:
    -cont debit "contine" si trec orice cont (999,409,411) imi recalculeaza lista si imi face totalul corect
    -cont debit "nu contine" si trec orice cont (999,409,411,etc) imi reclaculeaza liste imi afiseaza corect informatiile dar totalul nu mi-l recalculeaza ramane acelasi cu al listei initiale care nu are aplicat un filtru (lista fara filtru are 215148.38 lei daca aplic filtru "nu contine" informatiile sunt fara informatiile excluse de filtru insa toalul listei imi arata tot 215148.38 in loc de 214983.25 lei )
    E corect asa e trecut in soft ca daca am conditia nu contine sa nu recalculeze totalul fara acele sume sau e doar o eroare a acestei liste?

    ps: versiunea de soft 761.03
    Ultima oara editat dealexadi; 21 January 2015 la 13:37 Motiv: Editare pt afisare versiune

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    M-am intors pe versiunea mentionata de dvs, nu am intampinat aceleasi probleme, filtrarea si calculul totalurilor este ok. Incercati sa dati pe lista si click dreapta/refacere totaluri.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am verificat acuma si cred ca am descoperit care era problema: doream sa exclud anumite conturi si de pe debit si de pe credit si faceam asa :
    -contdebit nu contine 999 sau contcredit nu contine 999
    se pare ca in program ca sa functioneze ce vreau eu (sa excluda contul 999 si din operatiunile de debit si de credit) tr sa am trecut asa.
    -contdebit nu contine 999 si contcredit nu contine 999
    In concluzie puneam eronat sau in loc de si, cum mi se parea mie corect, e bine ca am descoperit si pt viitor stiu. Multumesc pentru ajutor, cand mi-ati spus ca functioneaza am incercat orice varianta posibila si asa am ajuns sa imi dau seama de aceasta setare care era incorecta.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •