Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2012
    Posturi
    7

    Implicit Cheie HASP pe masina virtuala

    Buna,

    In momentul de fata am un Windows Server2003 R2 pe care am instalat Mentorul si o cheie HASP USB de retea.
    As dori sa transform serverul fizic intr-o masina virtuala doar ca in Hyper-V nu pot conecta\redirectiona stikul USB HASP.
    Ma puteti ajuta cu o aplicatie care sa emuleze cheia HASP sau orice alta varianta care nu necesita un port USB si se poate instala direct pe server?

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Vedeti pe FTP aplicatie de usb_for_remote

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2012
    Posturi
    7

    Implicit

    Nu functioneaza aplicatia.
    am windows server 2003 R2 x32.
    "This instalation package is not supported by this processor type. Contact your product vendor."
    Procesor Intel Xeon CPU 2.8 GHz

    In plus, in varianta care mi-ati propus-o eu ma pot conecta doar de pe statia in care este conectat Stikul HASP. Daca ma conectez remote de pe alt calculator nu cred ca functioneaza.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Pe varianta clasica (nethasp cu IP-ul serverului fizic si deschidere port 475) nu merge?

  5. #5
    Data inscrierii
    July 2012
    Posturi
    7

    Implicit

    Merci.
    in teste a functionat. Urmeaza sa instalez nethasp pe Windows Server 2012R2 sa vad daca e compatibil.

  6. #6
    Data inscrierii
    July 2012
    Posturi
    7

    Implicit

    am o problema.
    daca introduc HASP in serverul fizic vechi si ma conectez de pe masina virtuala imi vede HASPul in Mentor.
    Dar cand mut HASP pe serverul Fizic WS2012 nu il mai recunoaste nici WS2003 nici MasinaVirtuala.

    imi poti spune ce anume trebuie sa instalez pe WS2012?
    am instalat lmsetup.exe ca si serviciu, in services imi apare "HASP Loader" ca si runing.

    Exista o setare in HASP Licence manager unde setez ip-ul serverului fizic?

    Am gasit unde se face modificarea
    in fisierul nethasp.ini din Winmentor
    Ultima oara editat destivadar; 23 October 2014 la 18:55 Motiv: rezolvare problema

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •