Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Rectificativa 390

    Am si eu o intrebare cum pot face in programul de declaratii o declaratie rectificativa la 390. Am primit o factura de august dupa ce a fost depus decontul si vreau sa fac rectificativa inca e in termen fara amenda insa nu reusesc sa o generez din modulul de declaratii, am incercat sa o adaug manual in declaratie nu am reusit nu imi da voie, am incercat sa o generez pe august ca rectificativa insa factura care e prinsa in luna septembrie cu data de august nu vrea sa o aduca in declaratia 390. Versiunea de declaratii folosita e 157.11. Multumesc anticipat pentru ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Avand in vedere ca factura nu a sosit, nu ar fi trebuit sa autofacturati pentru a genera D390?

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Pur si simplu nu am avut cum sa stiu, nu pot sa ma autofacturez cu ceva ce nu stiu ca va fi emis. Pentru ca situatia e asa: in 29 august s-a dat o comanda la furnizorul din UE comanda care a ajuns fizic pe 20 septembrie, cu factura emisa pe 29.08.2014, eu intre timp am definitivat si depus decontul si declaratia 390 din simplu motiv ca am avut toate actele si ma pregateam si de concediu.
    Pot sa fac rectificativa la 390 pentru luna august din programul de declaratii ca sa le am si ca istoric aici? Ca daca nu o fac in pdf la anaf si asta e.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Se va realiza o corectie in modulul declaratii pentru a putea face declaratia rectificativa, in care pe luna august sa va aduca factura din septembrie. Noua versiune va fi postata pe site in urmatoarele zile.

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    A fost postata o noua versiune a Declaratiilor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •