Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    5

    Implicit Vanzare la sfarsit de zi

    Buna ziua
    De jumate de an sunt angajat la o firma si are ca si program de contabilitate winmentor, problema este ca suntem doi angajati si facem vanzare pe useri diferiti.

    La sfarsit de zi trebuie sa predam banii amandoi la sefu, problema este ca trebuie sa adunam bonurile ca sa putem preda banii fiecare.

    In winmentor exista unde pot vedea vanzare in ziua respectiva pe user`ul x .
    Adica sa imi spune ca user`ul X a facut vanzare de 10000 ron de exemplu.

    Eu lucrez cu un user si colegul cu alt user.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Bonuri la casa de marcat?
    Daca asa e, puteti completa pe fiecare bon operatorul, si apoi pe lista din modului mentor/Diverse/vanzari prin emulare, faceti filtru pe ziua respectiva si grupare pe operator.
    Daca sunt bonurile celelalte, adica chitanta bon, puneti agentul si pe lista de iesiri faceti aceleasi operatiuni.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ada Vezi Post
    Bonuri la casa de marcat?
    Daca asa e, puteti completa pe fiecare bon operatorul, si apoi pe lista din modului mentor/Diverse/vanzari prin emulare, faceti filtru pe ziua respectiva si grupare pe operator.
    Daca sunt bonurile celelalte, adica chitanta bon, puneti agentul si pe lista de iesiri faceti aceleasi operatiuni.

    In programul Mentor.

    In mentor am gasit la interne-emulare tastatura casa marcat-emulare datecs si trebuie sa adun fiecare bon in parte pe utilizator.

    Doresc sa vad ce vanzare am facut pe ziua respectiva pe fiecare utilizator in parte,( suma total pe utilizator)
    Ultima oara editat dedenzzel; 08 September 2014 la 16:44

  4. #4
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    Doresc sa stiu daca se poate sa vad ce vanzare am facut pe luna trecuta ????

    E verific exact cum este atasat in poza de mai jos, este ok asa si amandoua sunt cu TVA ??

    Eu am iau dupa suma incercuita cu rosu de la punctul 1
    Ultima oara editat dedenzzel; 08 September 2014 la 16:52

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    De ce nu va uitati direct in Miscari, Iesiri (normale sau sinteza)?

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Denzzel, recomand sa apelezi la o persoana care iti asigura suport tehnic; sunt mai multe liste care te pot ajuta, in functie de specificul firmei... (ce fel de vanzari faceti).
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  7. #7
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    Vanzari Pe Bon Fiscal.
    In Mentor suntem 2 Useri, la sfarsitul zilei cand predam banii sefulri trebuie sa ne calculam bonurile separat ca sa stim cati bani predam fiecare.
    Ultima oara editat dedenzzel; 16 January 2016 la 09:19

  8. #8
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    Citat Original a fost postat de denzzel Vezi Post
    Vanzari Pe Bon Fiscal.
    In Mentor suntem 2 Useri, la sfarsitul zilei cand predam banii sefulri trebuie sa ne calculam bonurile separat ca sa stim cati bani predam fiecare.
    Nu ma poate ajuta nimeni la problema mea ?

    Am vazut la un program de contabilitate ca se poate verifica ce vanzare are userul z si ce vanzare are userul y doar prin apasarea 2 -3 taste.

    In mentor trebuie sa calculez fiecare bon facut de userul z sau de y si aflu ce vanzare a facut fiecare.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Pe macheta de bon (emulare tastatura) aveti butonul de Operator. Daca se completeaza, puteti ca lista de bonuri sa o grupati dupa Operator si aveti subtotalurile per user. Exista si o constanta (Bonurile pe care nu s-a selectat operatorul nu pot fi salvate) care va obliga sa completati la fiecare bon operatorul.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •