Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 11

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    May 2014
    Posturi
    1

    Exclamation Windows 7 pe 64 biti

    Am instalat Windows 7 pe 64 biti. Mentorul s-a instalat fara probleme. Cheia este activa (se aprinde led-ul din ea), insa in momentul in care intru in Mentor, acesta ruleaza doar in varianta demo. Daca se poate, va rog sa imi explicati ( ca unui nestiutor in ale IT-ului) ce anume ar trebui sa fac. Sau pur si simplu trebuie sa folosesc alta versiune de Windows? Va multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Gasiti pe ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ver...s7&8%2064-bit/ instructiunile si tot ce e necesar functionarii pe 64-bit.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    O solutie relativ usoara ar fi sa puneti cheia intr-un computer cu Mentor si os windows 32 biti, sa preluati codurile de acolo (prin Mentor), si apoi o puteti pune inapoi in cel cu 64 biti.

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Si daca am in plan trecerea full la toate pc din retea la 64 biti cum fac si eu updatele la cheie? Chiar nici o solutie ca e mare nebunie cu modificarea doar din 32 biti.

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Programarea pe sisteme 64-bit se face prin portarea temporara pe un server 32-bit. Din ratiuni de securitate aceasta procedura poate fi efectuata doar de producator sau un distribuitor autorizat al acestuia.
    Deci, daca nu detineti calculatoare 32-bit, contactati distribuitorul sau agentul dumneavoastra.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Ratiunile de securitate nu se aplica in cazul sistemelor pe 32 biti ( sa nu uitam ca securitatea este mult mai buna pe un sistem cu 64 biti decat pe 32 biti)? Ca acolo am posibilitatea de a face scrierea automat din program a codurilor. Sa inteleg ca niciodata nu va exista posibilitatea de a scrie cheia din winmentor pe un sistem de 64 biti, asa cum exista in momentul de fata la un sistem de 32 biti?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •