Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 19 din 19
  1. #11
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Cred ca ar fi posibil un astfel de comportament daca utilizatorii ar lansa acelasi MENTOR.exe si nu ar avea fiecare propriu folder.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    98

    Implicit

    Am incercat ambele variante ! Cei trei utilizatori lanseaza acelasi executabil sau cei trei lanseaza fiecare alt executabil din foldere diferite. Mentorul intra in "demo" la iesirea oricarui utilizator.

  3. #13
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Fiecare utilizator trebuie sa lanseze exe diferit (din folderul propriu). In fiecare folder, pe langa executabil, ar trebui sa aveti macar haspms32.dll si PROTECT.dat (puteti copia insa tot folderul winment). In Protect.dat ar trebui sa scrie "Nethasp 10 Protection log1/600" daca aveti o cheie USB net10.
    Daca aveti cheie LPT contactati distribuitorul pentru a o schimba cu o cheie USB net10.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    98

    Implicit

    Am cheie USB net10, fiecare folder contine protect.dat asa cum spuneti, iar in loc de haspms32dll contine haspds_windows.dll.

  5. #15
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    ...puneti haspms32.dll (il gasiti aici ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Too...20si%2064-bit/) si faceti setarea in Protect.dat (Nethasp 10 Protection log1/600)

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    98

    Implicit

    Merge cu haspms32.dll !
    Problema s-a rezolvat. Multumesc de ajutor.

  7. #17
    Data inscrierii
    January 2014
    Posturi
    9

    Post

    Buna ziua,

    Citat Original a fost postat de Cecilia Vezi Post
    ...puneti haspms32.dll (il gasiti aici ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Too...20si%2064-bit/) si faceti setarea in Protect.dat (Nethasp 10 Protection log1/600)

    am incercat deja varianta asta si nu merge

    doar pe calculatorul gazda merge restu userilor am mesajul din imagine



    Va multumesc

  8. #18
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Verificati setari de firewall (trebuie deschis port 475 pe server).

  9. #19
    Data inscrierii
    January 2014
    Posturi
    9

    Implicit

    poti sa fi putin mai explicit cu o poza daca se poate sau niste pasi multumesc (sitemul de operare este un win 7 pe calculator )

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •