Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 30 din 35

Thread: Bilant

  1. #21
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    3

    Implicit

    Buna ziua.
    Nu stiti cand ar putea sa apara versiunea de declaratii cu Bilantul pe anul 2014?

  2. #22
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In momentul de fata se lucreaza la actualizarea versiunii.
    Se va pune in timp util pentru depunerea acestuia. (Nu exista o data precisa la care va aparea noua versiune)

  3. #23
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    3

    Implicit

    Bună ziua!

    Nu reușesc să preiau date din bilantul ?ntocmit la 31.12.2013 - I-AM DAT CALEA SPRE FIȘIERUL XML DAR NU-L RECUNOAȘTE.
    Fișierul xml l-am salvat din bilantul ?ntocmit cu programul ANAF.

  4. #24
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Citat Original a fost postat de smigel Vezi Post
    Nici eu nu reusesc sa generez bilant. Am urmat toti pasii de mai multe ori.
    "class not registered", "eroare in functia MakeLegaturi", "eroare in functia CreateSectiune" samd
    Pentru windows 7, aceste erori se rezolvă cu click dreapta pe executabilul declarații - Run as administrator.

  5. #25
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Stie cineva cand va aparea noul formular de bilant pentru decembrie 2015 in aplicatia declaratii?

  6. #26
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In momentul de fata de se fac actualizari pentru bilant. Va aparea in curand.

  7. #27
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Am si eu o intrebare, un termen pentru noul format de bilant semestrial stie cineva, sau sa ma apuc manual sa le fac ca nu se stie inca nimic?

  8. #28
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 517

    Implicit

    Va apare versiune noua zilele urmatoare.

  9. #29
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Formularul a aparut dar iarasi este incomplet in preluare precedent si in documentatia atasatata.
    1. precedentul la raportarea semestriala este format din iunie 2016 si decembrie 2016 la preluare nu exista decat un fisier, problema asta o are mentorul din 2010 de cand am inceput sa lucrez eu prima data cu el, intreb in fiecare an si nici un raspuns cum fac preluarea din 2 fisiere cand eu am un singur loc sa aleg pe unul singur.
    2. documentia este incompleta caci nu are niste pasi fermi pentru a rezolva punctul 1, macar sa se specifice care este fisierul de import acceptat iunie sau decembrie si pe care il va genera programul sau oare el importa tot din fisierul precedent si trebuie sa introduc eu manual una din cele 2 variante? (problema asta o am cu 99% din programatori cu care am lucrat, NU vor sa inteleaga ca noi utilizatori nu stim cum a gandit el progamul si deci nu putem acea aceleasi proceduri daca ele nu sunt explicate, (cel mai bun exemplul aici mi l-a dat nepoata mea de 2.5 ani care la intrebarea langa cine dormi la gradinita a spus simplu "Langa sacul de haine" raspuns foarte corect pentru intrebarea expusa, la reformularea langa ce copil dormi a raspuns corect) poate asa or sa inteleaga si cei de la programare ca trebuie sa explice foarte corect anumite lucruri care NU SUNT EVIDENTE DECAT PENTRU EI pentru ei nu si pentru noi.
    3. Aceleasi probleme ale conturilor bifunctionale (371,378, 4428 la ultimul e si mai placut ca are )

  10. #30
    Data inscrierii
    August 2013
    Posturi
    12

    Implicit

    In general intocmesc bilantul in format pdf. Cel din mentor mi-ar fi util pentru verificare Insa se pare ca ori nu stiu sa folosesc modulul de bilant ori e o problema cu el. Spre exemplu, in F30 imi aduce soldurile din decembrie in loc de iunie. In plus aceeasi problema veche cu conturile bifunctionale si 609.
    Succes.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •