Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 35

Thread: Bilant

  1. #11
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Verificarea de structuri e suficient sa o dati pe o singura firma.
    Cat despre notele explicative, doar o parte din ele se genereaza automat (exemplu nota 3, nota 4 - unde exista deja liniile), la restul notelor trebuie sa completati dumneavoastra manual, adaugand linii de pe plusul verde.

  2. #12
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Totusi a reusit cineva sa faca un bilant din programul de declaratii? Ca eu nu. Am urmatoarea problema: Urmez toti pasi, apas pe generare bilant este ok. Apas pe corelatii si aici incepe distractia ca sesizez ca nu este correct si urmarind vad urmatoarele probleme:
    -la precedent la formularul 10 randul 35 nu imi aduce nimic (dar in bilantul precendent am suma de 2115) iar a randul 37 imi aduce valoarea 2115 (adica exact randul 35 din precedent) dar nu imi aduce randul 37 care dispare nu exista deci nu am corect formularul 10 precedent (randurile 35, 37 si totalurile 39 ,41)
    - la formularul 30 la I. date privind rezultatul inreg nu este nici unul din cele 3 randuri competate (adica nici la profit, nici la pierdere, nici la unit care nu au profit si nici pierdere) curios ca am profit si ar tr sa am trecut la randul 1 valoarea 1 iar la randul 2 valoarea profitului.

    Am zis ca e o problema la corelatii: le-am sters pe toate cu tot cu indecsi si le-am inlocuit cu cele de pe site cele noi aceeasi problema
    Am zis ca am eu problema la defisierul declaratii: sters fisierul si inlocuit cu cel nou luat de pe site acceasi problema.
    Versiune winmentor 744.10 versiune declaratii 157.06.
    Ce pot face ca sa imi functioneze si mie banalul asta bilant care in se pare ca anul acesta nu functioneaza anul trecut a functionat.
    Mai asteptam o noua versiune ca cea actuala nu este full functionala? Ca daca e asa sa ma scuze lumea dar bilantul este nefunctional nici in 21.05.2014 imi cer scuze dar platim degeaba abonamentul pentu declaratii.

  3. #13
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Am incercat o firma mult mai mare (mai complexa)ca cea de mai devreme si am observant ca problema la formularul 10 precedent incepe de la randul 23 cand decaleaza importul precedentului din xml cu 2 randuri:
    - adica imi importa la randul 24 (capital varsat) si randul 25 (capital nevarsat) valoarea din xml care se afla randul 23 si 24, imi arata capitalul varsat si la varsat si la nevarsat si am in loc de 145000 capital am 290000
    -randul 28 si 29din xml precedent (2012) devine randul 31 si 32 in precedentul din 2013 cea ce nu e corect ca tr sa fie tot 28 si 29
    - randul 34 din xml 2012 devine randul 36 din precedent in bilant 2013 cand corect trebuia tot 34
    -randul 36 din xml 2012 devine randul 38 din precedent in bilant 2013 cand corect era tot 36.
    - formularul 30 la randul 1,2,3 parca nu exista nu stie sa-l completeze?

    Sunt fisierele de la bilant cele de pe site alterate? ca am ultimele versiuni si la declaratii si la bilant

  4. #14
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Ar trebui sa luati legatura cu distribuitorul, in cazul in care ati achizitionat programul printr-un intermediar sau cu cei de la suport tehnic Th Junior, pentru a analiza baza de date, deoarece doar explicand ceea ce se intampla nu este suficient
    Ultima oara editat deSolomon Silvia; 22 May 2014 la 12:53

  5. #15
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Cum nu am vazut pe site intreb aici stie cineva cand apare bilantul pe iunie in program?

  6. #16
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Deoarece modificarile aferente bilantului semestrial au aparut in data de 28.07.2014 pe site-ul ANAF in momentul de fata se lucreaza la actualizarea acestuia, urmand ca in cel mai scurt timp sa fie postata o versiune oficiala.

  7. #17
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multimesc pentru raspuns, il asteptam iar intre timp uram "de sanatate" celor care l-au publicat in Monitorul Oficial, asa tarziu.

  8. #18
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Am vazut ca a aparut bilantul semestrial pentru iunie 2014, cum facem ca sa importam precedentul la formularul 10 din raportarea de la 31 decembrie si precedentul pentru formularele 20 si 30 din raportarea de iunie ca nu am decat un sigur link de bilanturi unde sa le pot atasa? Iar in pdf-ul cu explicatii nici o informatie in acest sens. Ma puteti ajuta si pe mine cu aceasta informatie. Multumesc anticipat.

  9. #19
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Importul se face din xml-ul care contine toate cele trei formulare.

  10. #20
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Cred ca nu am fost destul de clar si imi asum vina. Intrebarea mea este asa:
    Cum import precedenturile (iunie si decembrie ) in programul de declaratii din winmentor. Ca nu am decat un singur link unde sa atasez fisierul.
    Si daca import din iunie 2013 nu e corect initialul la formularul 10 si daca selectez la import fisierul din decembrie 2013 nu e corect initialul formularului 20 si 30.
    Iar in pdf cu explicatii al modului de lucru cu bilantul din modul declaratii nu spune nimic de aceasta situatie.
    Va multumesc.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •