Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 35

Thread: Bilant

Hybrid View

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit Bilant

    Cum in aria dedicata de declartii nu am gasit subtopicul de Bilanturi intreb si eu aici. A reusit cineva sa faca bilantul decembrie 2013 din mentor? Sau iara va aparea ca anul trecut in ultimele zile?

  2. #2
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Da. am reusit. Dar nu din mentor! Nu-s adepta "ultimelor zile".

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Asa direct in pdf de la anaf am facut si eu si o sa mai fac, ma interesa strict din modulul de declaratii din mentor. Deja au inceput toti ca vor bilanturile si se pare ca inca tot la varianta clasica apelez ca inca nu a aparut si nici nu stiu cand o sa apara si in mentor updatele, daca apare ca cel de la iunie, atunci e cand nu mai ai nevoie degeba mai apare.

  4. #4
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit Bilant

    Pina la urma a reusit cineva sa genereze un bilant din aplicatia de declaratii? Ma gindesc ca poate nu stiu eu folosi corect "minunea". Macar pe ultima suta de metri sa o pot utiliza!

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit Bilant

    De la urmatoarea adresa ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ver...II%20v.157.06/ puteti descarca ultima varianta a declaratiilor de unde se poate genera Bilantul. De asemenea, aici gasiti instructiunile de generare a acestei declaratii.

    Atentie! Pentru a putea genera bilantul este necesar sa aveti instalata versiunea de mentor 744.10!

  6. #6
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Multumesc foarte mult pentru amabilitate. Toate-s astfel dupa cum sint descrise de dvs. Doar ca la generarea bilantului nu se intimpla nimic. Probabil ca eu gresesc undeva.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    3

    Implicit

    Buna ziua.
    Nu stiti cand ar putea sa apara versiunea de declaratii cu Bilantul pe anul 2014?

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In momentul de fata se lucreaza la actualizarea versiunii.
    Se va pune in timp util pentru depunerea acestuia. (Nu exista o data precisa la care va aparea noua versiune)

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    3

    Implicit

    Bună ziua!

    Nu reușesc să preiau date din bilantul ?ntocmit la 31.12.2013 - I-AM DAT CALEA SPRE FIȘIERUL XML DAR NU-L RECUNOAȘTE.
    Fișierul xml l-am salvat din bilantul ?ntocmit cu programul ANAF.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    La bilantul pe 2017 cum putem modifica formulele? Contul 609 este folosit de doua ori la cheltuieli in formularul de bilant. Ar trebui corectata situatia.
    Eroare Bilant 2017.PNG si Eroare Bilant 2017 (2).PNG. Rezultatul este denaturat ....

    Si, functioneaza preluarea soldurilor initiale din bilantul de anul precedent? La mine zice ca nu gaseste codul fiscal.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •