Pagina 1 din 4 123 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 35

Thread: Bilant

  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Bilant

    Cum in aria dedicata de declartii nu am gasit subtopicul de Bilanturi intreb si eu aici. A reusit cineva sa faca bilantul decembrie 2013 din mentor? Sau iara va aparea ca anul trecut in ultimele zile?

  2. #2
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Da. am reusit. Dar nu din mentor! Nu-s adepta "ultimelor zile".

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Asa direct in pdf de la anaf am facut si eu si o sa mai fac, ma interesa strict din modulul de declaratii din mentor. Deja au inceput toti ca vor bilanturile si se pare ca inca tot la varianta clasica apelez ca inca nu a aparut si nici nu stiu cand o sa apara si in mentor updatele, daca apare ca cel de la iunie, atunci e cand nu mai ai nevoie degeba mai apare.

  4. #4
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit Bilant

    Pina la urma a reusit cineva sa genereze un bilant din aplicatia de declaratii? Ma gindesc ca poate nu stiu eu folosi corect "minunea". Macar pe ultima suta de metri sa o pot utiliza!

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit Bilant

    De la urmatoarea adresa ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ver...II%20v.157.06/ puteti descarca ultima varianta a declaratiilor de unde se poate genera Bilantul. De asemenea, aici gasiti instructiunile de generare a acestei declaratii.

    Atentie! Pentru a putea genera bilantul este necesar sa aveti instalata versiunea de mentor 744.10!

  6. #6
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Multumesc foarte mult pentru amabilitate. Toate-s astfel dupa cum sint descrise de dvs. Doar ca la generarea bilantului nu se intimpla nimic. Probabil ca eu gresesc undeva.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Daca nu se genereaza este posibil ca dumneavoastra sa nu va fi inlocuit corect fisierele din arhiva 30.04.2014. Mai puneti inca o data aceste fisiere, eventual stergeti mai intai fisierele vechi(COLBILAN,COLNOTA, CORELAT1, CORELAT2,LINBILAN, LINNOTA,NBILANT, NCONTREF, NNOTAB), inclusiv indecsii (se regasesc sub acceasi denumire, dar cu extensii precum:PX, XGO, YGO, YO2, XO2,XG1, YG1,...).
    In cazul in care nici asa nu vi se genereaza bilantul apelati la suportul tehnic.

  8. #8
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Nici eu nu reusesc sa generez bilant. Am urmat toti pasii de mai multe ori.
    "class not registered", "eroare in functia MakeLegaturi", "eroare in functia CreateSectiune" samd

  9. #9
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Faceti un upgrade de BDE ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/BDE/BDE_Upgrade/ (valabil cel putin pentru prima eroare)
    Restul erorilor e posibil sa provina de la inlocuirea incorecta a fisierelor din arhiva BILANT 30.04.2014

  10. #10
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    De generat il genereaza banuiesc ca e si corect, n-am apucat sa-l verific. Probleme am la notele explicative pe care le genereaza selectiv, de exemplu nota 1 nu o genereaza cu toate ca formularul f 40 e completat, am si modulul de mijloace fixe. Stie cineva sunt functionalele 100% notele explicative.
    In alta ordine de ideei la verificare structuri exista o varianta pentru toate firmele din baza de date simultat sau singura varianta este de a lua fiecare firma in parte, pana in 5-10 firme e ok dar pentru mai multe deja nu prea mai ma incanta ideea.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •