Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2011
    Posturi
    34

    Implicit probleme restaurare baze de date

    Buna ziua, am o problema sa restaurez o baza de date, in sensul ca nu imi mai apare in service/diverse/ ... meniul de restaurare.
    Versiunea Mentor este: 3200737.07.
    V-as ruga sa imi spuneti cum as putea facea aceasta restaurare.

    Va multumesc !

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 528

    Implicit

    Nu mai apare de multe versiuni, am scos executabil separat pentru restaurare pe care il gasiti pe site www.winmentor.ro in versiunea curenta. Descarcati Restaurare.zip, dezarhivati si puneti-l langa mentor.exe.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    7

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Nu mai apare de multe versiuni, am scos executabil separat pentru restaurare pe care il gasiti pe site www.winmentor.ro in versiunea curenta. Descarcati Restaurare.zip, dezarhivati si puneti-l langa mentor.exe.

    Daca la restaurare (restaurare.zip) imi apare mesajul " Nu poti rula aplicatia fara a selecta o luna curenta" ce trebuie facut?

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Trebuie sa va asigurati ca:
    1. versiunea de la Restaurare coincide cu versiunea de Mentor
    2. executabilul este pus langa Mentor
    3. copiere fisier haspms32 in folderul WinMent, de la adresa: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Too...20si%2064-bit/
    4. copiere fisier haspds_windows in folderul WinMent, de la adresa: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Too...20TOOLS/TOOLS/

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    7

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Solomon Silvia Vezi Post
    Trebuie sa va asigurati ca:
    1. versiunea de la Restaurare coincide cu versiunea de Mentor
    2. executabilul este pus langa Mentor
    3. copiere fisier haspms32 in folderul WinMent, de la adresa: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Too...20si%2064-bit/
    4. copiere fisier haspds_windows in folderul WinMent, de la adresa: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Too...20TOOLS/TOOLS/
    Multumesc mult pentru ajutor. Problema este ca nu gasesc o varianta noua pentru " restaurare.zip". Eu am o varianta din 2009.
    Varianta de mentor pe care lucrez este 3200776.06.
    Cele doua fisiere de la pct.3 si 4 exista in folderul WinMentor.

    Multumesc

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 528

    Implicit

    Vin cu o completare: adaugati executabilul de declaratii in Data Execution Prevention (properties din mycomputer, Advanced sistem setting, Setting/DEP)

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 528

    Implicit

    Si inca o completare, executabilul restaurare se instaleaza automat la ultimele versiuni, nu mai exista separat. Deci daca aveti ultimele 2-3 versiuni cele doua excutabile sunt compatibile.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •