Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit Numar total pozitii pe factura si numar pagini

    HG nr. 1071/2012:
    "Norme*metodologice:
    74.(1) ?n situația ?n care denumirea bunurilor livrate/serviciilor prestate
    nu poate fi ?nscrisă pe o singură pagină, elementele prevăzute la art. 155 alin.
    (19), cu excepția informațiilor prevăzute la art. 155 alin. (19) lit. h) ‐ j) şi l)‐p)
    din Codul fiscal, se ?nscriu numai pe prima pagină a facturii. ?n această situație
    este obligatorie ?nscrierea pe prima pagină a facturii a numărului de pagini pe
    care le conține factura şi a numărului total de poziții cuprinse ?n factura
    respectivă. Pe facturile emise şi achitate pe bază de bonuri fiscale emise
    conform Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 28/1999, republicată, cu
    modificările ulterioare, nu este necesară menționarea bunurilor livrate sau a
    serviciilor prestate, fiind suficientă mențiunea ?conform bon fiscal nr./data?."

    Intrebarea este daca in Mentor este implementata aceste specificatii obliogatorii conform legii si, daca da, unde. Mentionez ca lucrezi de cativa ani cu Mentor, mi-am configurat singur listele pentru facturi, dar nu am gasit niciunde aceasta posibilitate. Si, sper sa nu-mi sugereze cineva sa le pun in observatii, pentru ca ar fi o improvizatie, si acolo se intampla sa trec eu diferite elemente care ma ajuta pe mine , si care nu as vrea sa apara pe factura.
    Ultima oara editat deAldo; 24 February 2014 la 19:24 Motiv: ?roare copiere

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    - numarul de pagina, respectiv total pagini:
    intrati in configurarea formei de printare, mergeti la antet si, cu click dreapta, se afiseaza meniul caracteristic: Firma, Lista, Text, Altele, Specific lista; informatia cu pagina curenta si numarul total de pagina o gasiti la Lista;

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit Si numarul de pozitii?

    OK. Multumesc. Am sa verific. Atunci, mai ramane problema cu numarul total de pozitii.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •