Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    11

    Implicit Facturi la avize, in valuta

    Va rog, lamurati-ma in urmatoarea problema:
    -la luna noiembrie am emis avize de expeditie pentru un partener din UE, in valuta; s-a generat corect inregistrarea 418=70* -20.000 lei (5000 eur*4.00lei/eur).
    -in decembrie, la intocmirea facturii, generata din modulul "Facturi la avize", chiar daca se preiau toate datele din aviz, se preia cursul valutar,etc. la valoarea facturii imi apare cantitatea in valuta(5000 lei), fara a mai calcula cum ar fi corect 5000 eur*4,...lei/eur, iar inregistrarea contabila generata este 4111= 418-5000 lei. Imi puteti spune unde ar trebui sa modific si ce?(constante)
    Multumesc si spor!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Ati facut inregistrarile cu versiuni diferite?

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    11

    Implicit

    da, au fost versiuni diferite

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Urmeaza versiune noua care sa rezolve problema avizelor in valuta. Urmariti site-ul nostru www.winmentor.ro

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    11

    Implicit

    La versiunea 730.03, aparuta in 06.11.2013, se mentioneaza ca aceasta problema s-a rezolvat:
    "• IESIRI - Avizul de expeditie si factura la aviz se pot inregistra si in valuta. "

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ese vorba de optiune nou creata, pana la versiunea respectiva nu exista optiunea de a inregistra avize de iesire in valuta.
    Diferitele probleme ale inregistrarilor contabile, atat pentru intrari cat si pentru iesiri, se vor rezolva in totalitate in versiunea urmatoare.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    11

    Implicit

    multumesc si...asteptam

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    A fost postata versiune noua pe site.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •