Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 16
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    31

    Implicit declaratia 394 luna dec 2013

    Buna seara

    Am urmatoarea eroare :

    F: validari globale
    va rugam sa verificati daca folositi versiunea corecta de PDF inteligent sau daca XML-ul creat contine namespace-ul conform schemei XSD (pentru perioada de raportare)
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v1') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie394. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v2'

    Gresesc eu ceva sau trebuie sa astept o actualizare a modulului 'declaratii'?

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Buna ziua,
    Trebuie sa astepti o versiune noua.
    Se declara si nr de facturi.
    Diana.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    31

    Implicit

    multumesc frumos

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    32

    Implicit

    Buna ziua! Desi am instalat ultima vesiune de declaratii(cea din 23.01.2014) am aceeasi eroare:

    F: validari globale
    va rugam sa verificati daca folositi versiunea corecta de PDF inteligent sau daca XML-ul creat contine namespace-ul conform schemei XSD (pentru perioada de raportare)
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v1') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie394. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v2'

    multumesc!

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    In procesul de validare este implicat pe langa versiunea de declaratii si Duk integrator, care e programul celor de la anaf.
    Din testarile noastre nu mai sunt probleme la validare pe noua structura a declaratiilor, ramanand pentru dvs sa faceti actualizarea softului Duk Integrator. Versiunea corecta de duk este 1.2.13.3.3, versiune validator J2.0.0 / P2.0.1. Succes

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am generat xlm, daca dau validare fara semnatura primesc mesajul:

    "1.
    Validare fara erori fisier: D:\394\2013\D394_2013_12_28752828.xml"

    dar cand dau validare cu aplicare de semnatura electronica primesc mesajul:

    "Eroare de deployment!
    mesaj: java.lang.NoClassDefFoundError: sun/security/pkcs11/SunPKCS11"

    Nu cred ca este din cauza Mentorului, dar poate cineva sa ma ajute?

    Multumesc,
    Andrea

  7. #7
    Data inscrierii
    August 2012
    Posturi
    38

    Implicit eroare export declaratii

    Buna,
    Am rugamintea daca ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema. Dupa instalaria ultimei versiuni la declaratii (151.06) in momentul in care dau export pentru validare din program primesc urmatorul mesaj:"Unable to locate JRE meeting specification 1.7". Mentionez ca in program declaratii in configurare DUKIntegrator am versiune JRE-JRE versiune 7, versiune DUK este 1.2.13.3.3, iar versiune validator J2.0.0/P2.0.1
    Va mutumesc

  8. #8
    Data inscrierii
    August 2012
    Posturi
    38

    Implicit eroare 394

    Buna
    intre timp am rezolvat problema anterioara din configurari, dar mai ramane o problema la rectificativa 394 apare eroarea:
    "F: validari globale
    va rugam sa verificati daca folositi versiunea corecta de PDF inteligent sau daca XML-ul creat contine namespace-ul conform schemei XSD (pentru perioada de raportare)
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v2') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie394. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v1'
    la mine apare v2
    Am verificat si la duk am versiune 1.2.13.3.3 si validator J2.0.0/P2.0.1
    Multumesc

  9. #9
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    Tg.Mures
    Posturi
    2

    Implicit

    verifica lista declaratiilor din dukintegrator, nu ai ales tipul de declarative in concoedanta cu ceea ce ai exportat

  10. #10
    Data inscrierii
    August 2012
    Posturi
    38

    Implicit

    Am verificat din nou declaratia selectata coincide cu cea din fisierul atasat in duk. La declaratiile aferente lunii decembrie nu am nici o problema, doar la rectificativa 394 am acea eroare validare
    "eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v2') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie394. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v1'
    Multumesc

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •