Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 18

Thread: crestere copil

  1. #1
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    3

    Unhappy crestere copil

    Am in luna asta o angajata care intra in crestere copil, de pe data de 24 martie. Ma poate ajuta cineva, sa imi explice cum ar trebui sa o pontez? Stiu ca de luna viitoare va trebui sa bifez de la conditii salarizare casuta de concediu crestere copil cu plata, dar pentru zilele astea din martie cum fac?

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Le pontati invoite, adica concediu fara plata, litera I.
    Si, cand faceti declaratia de somaj, va va apare o fereastra cu ziele care au fost pontate I pentru fiecare angajat, si veti avea posibilitatea sa spuneti acolo faptul ca reprezinta zile de intrerupere...
    pe declaratia de cas NU COMPLETATI NIMIC LA ZILE CONCEDIU CRESTERE COPIL FARA PLATA, decat daca, pentru angajata respectiva, aceasta este a 4-a nastere...
    Deci, contabilii din Romania, trebuie sa stie a cata oara naste fiecare dintre angajatele clientilor lor; mi se pare firesc, nu?

    Am modificat postarea initiala, pentru a va atasa si fisierul de "documentatie", care il gasiti oricum pe site... dar, din pacate, nu il pot atasa, desi este mic, are doar 272 KB. Insa, dimensiunea maxim permisa a atasamentelor pdf este 19,5 KB; asta e...

    Succes.
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 25 March 2009 la 10:27 Motiv: atasare fisier documentatie
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    3

    Smile

    multumesc frumos pentru ajutor

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Am o angajata care va intra in prenatal.Cum o pontez in Winmentor?

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Pontarea in Winmentor se face pe concediu medical tip M, iar rezolvarea se trece pe sarcina si lehuzie.

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Si unde se face aceasta rezolvare?Va rog ajutati-ma,mai detaliat,daca se poate.

  7. #7
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Va multumesc,am gasit

  8. #8
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Ma ajutati va rog,angajata in maternitate,nu imi apare in statul de plata,contributia CAS.

  9. #9
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Am gasit,nu am setat un 423 la configurare personal.

  10. #10
    Data inscrierii
    September 2010
    Posturi
    7

    Implicit zile crestere copil

    Buna ziua am avut un angajat in concediu de crestere copil pana la 2 ani. Am bifat casuta cu concediu de crestere copil cu plata. Pana aici totul e ok.
    Au trecut 2 ani a revenit angajatul si a trebuit sa il dau in somaj. M-am dus sa ii iau cartea de munca si cei de la ITM nu mi-au dat-o pentru ca pe staul de plata nu apare o coloana cu titlul "zile crestere copil" si cate zile au fost lucratoare in luna respectiva atate zile trebuie sa apara la acest angajat pe coloana zile crestere copil.
    Am gasit in winmentor coloana dar pe coloana el imi apare cu 0 zile. A mai avut cineva problema asta? Ce trebuie facut?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •