Pagina 30 din 33 PrimulPrimul ... 202829303132 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 291 la 300 din 325
  1. #291
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Va fi disponibila in urmatoarea versiune optiune pentru valuta, voi modifica si documentul ca sa stiti ce tip de factura este pentru varianta in valuta.

  2. #292
    Data inscrierii
    February 2023
    Posturi
    2

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Va fi disponibila in urmatoarea versiune optiune pentru valuta, voi modifica si documentul ca sa stiti ce tip de factura este pentru varianta in valuta.
    Va multumesc frumos!

  3. #293
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu nevoie sa import in nomenclator parteneri in Oferta contract mai multe articole cu coduri diferite la un client, exista o posibilitate de a face asta mai automat decat sa le iau bucata cu bucata si sa le culeg de la tastatura, infomatiile le am in excel si au coduri interne, care sunt si in wimentor prezente iar la client ar trebui sa ajunga cu codurile lui? Are cineva idee cum pot face asta ca in documentatie vad ca nu exista nimic despre aceste importuri.

  4. #294
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu avem o structura anume pentru import. Se poate exporta de pe o firma si importa pe alta. Am explicat eu in documentatie, in helpul atasat programului Screenshot_5.jpg

  5. #295
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Asta este tot ce am gasit si eu. E nasol ca se schimba softul, trece clientul in wimentor si trebuie sa factureze catre ai lui clienti cu codurile lor, sa le apara pe factura, si de aceea aveam nevoie aici sa ca pot sa apara pe factura codurile lor. Daca aveam o lista sa o import era ok, eu am doar niste exceluri din vechiul soft si cautam variante mai rapide decat sa le iau manual, nu sunt multe cam 14-15 parteneri in nomenclator si la fiecare cu 1500 de produse, e o placere din cauza codurilor diferite. si speram sa pot afla ceva cu import din csv.

  6. #296
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Importati cate o factura (de intrare sau de iesire) pentru fiecare partener cu 1500 de articole. Sau cate permite mentor ... si gata ! Evident, daca puteti genera factura in formatul de import mentor !

  7. #297
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Sa import facturile de intrar/iesire si alte elemente chiar si bcs e cel mai usor lucru pentru mine, problema este cum sa le import sa le aduc in "cod catalog" cum se vede in poza am pus acolo manual de la tastatura "Cod Necesar" In Nomenclator/Parteneri/Fisa partener si aici In oferta /contract 92.coduri clienti.jpg

  8. #298
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu urmatoarea situatie la import am articolul alaturat de tip serviciu, ce anume mai e necesar sa ii fac ca il creeaza insa fara a avea contul 604.01, in nomenclatorul de conturi exista acest cont 604.01, ce anume mai este necesar pentru a putea fi importate, la stoc stiu dar la servicii e durere ca am niste facturi de importat cu multe materiale si anumite produse se duc direct in 604.01 si la importa insa nu am totalul facturii corect (este mai putin cu valoarea produselor din 604.01) si produsele respective au la sf (cont:???) in loc de (cont:604.01)

    [ArticoleNoi_A0480]
    Denumire=PUNGI LF BIODEGRADABILE
    Serviciu=D
    ContServiciu=604.01
    GestiuneImplicita=DC
    Clasa=SERVICII
    PretVanzare=
    TvaInclus=
    ProcTVA=0
    ZeroCuDeducere=
    TipSerie=1
    TipContabil=
    TipPret=U

  9. #299
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am facut test cu ce ati pus dvs in postare si cu fisier pt facturi si totul imi apare in regula la import Screenshot_4.jpg . Atata timp cat in planul de conturi ati creat analiticul la 604, nu vad de ce nu ar merge ok importul cu articol nou.

  10. #300
    Data inscrierii
    January 2017
    Posturi
    18

    Implicit

    Nu cunosc WinMentor; creez fisierele text pt. import din alte aplicatii. Am o situatie noua, o factura storno care trebuie sa stinga una normala.
    In fisierul de import facturi am factura storno:

    [Factura_1]
    NrDoc=126418
    SerieCarnet=BC
    Data=02.10.2023
    CodClient=BC2594
    Localitate=XXXXXX
    TVAINCASARE=D
    Stornare=
    TipTVA=0
    ANULAT=N
    Locatie=
    TotalArticole=1
    [Items_1]
    Item_1=VENITURI DIFUZARE;Buc;1;-10.00
    Item_1_TVA=-1.90

    -cum fac sa declar aceasta factura ca fiind plata pt. factura normala ( in fisier de facturi sau de plati)? Un exemplu mic ar fi super.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •