Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 30 din 333

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Service > Avarie > Reconstruire SYSID

  2. #2
    Data inscrierii
    October 2021
    Posturi
    44

    Implicit

    A functionat. Multumesc

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Am si eu o mica intrebare legata de importul prin bcs la articolele identificate prin denumire am o sansa sa le pot importa daca in denumirea lor exista caracterul virgula? Ca din cate vad eu imi da eroare caci este folosit ca si separator intre campuri.
    Multumesc anticipat pt raspuns

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 537

    Implicit

    Sanse spre zero, pentru ca in exportul si importul pe care il facem noi la bcs, virgula este separator Screenshot_176.png In exemplul facut de mine, cu virgula la mijloc, programul vede doar art ca denumire, virgula de dupa intervenind ca separator, deci da, aveti eroare.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Multumesc pt raspuns, il banuiam, va fi necesar sa imi aloc din nou timp sa inlocuiesc , cu . in denumirile la articole, ca se pare ca ai mei colegi care lucreaza cu aceasta baza nu au tinut cont de cererea mea de acum ceva timp, insa deabia acum m-am relovit de eroare ca am avut de importat niste facturi emise si salvate prin bcs. Credeam ca am o sansa sa scap.

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2023
    Posturi
    2

    Implicit

    Buna ziua, referitor la partea de sincronizare date intre WinMentor si alte aplicatii, sa aveti in vedere si platforma de automatizari e-commerce FamShop.ro

  7. #7
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Poate nu e chiar un import din alte aplicatii dar stie cineva cum as putea aduce in clienti ofertele? Am intrat in mentor/nomeclatoarea si cand apas pe sageata de import deja sunt in ceata, ma uit in help la program scrie fisier .eoc sau txt pai eu am .eoc si csv. BIne zic sa fie csv si export sa vad structura, fac la fel ca acel fisier si mentorul nu face nimic sau se bloceaza sta asa zi cate 30 minute la un fisier de test cu 1 produs. Am cativa clienti la care facturile trebuie sa plece cu codurile lor si alta varianta nu am decat sa le am aici. In soft produsele sunt identificate dupa cod inter. Am atasat o poza in care am incercuit sageata de care vorbesc. 78. import produse clienti.jpg
    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 537

    Implicit

    Cred ca documentatia noastra nu este f explicita. Logica este asa, fac export pe firma mea de pe macheta Screenshot_21.jpg, trimit fisierul furnizorului meu care face operatiunea in sens invers Screenshot_22.jpg

  9. #9
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Buna dimineata,
    Multumesc pentru raspuns, asa este documentatia in cazul de fata este un pic cam neclara. Am facut urmatorul test, am ales un produs, l-am exportat in csv am avut structura am adaugat in excel celelalte articole care ma intereseaza si cand apas pe import de la client imi ramane mouseul in tip cerculet ca si cum ar rula in continuare si nici o sansa programul se bloceaza si pot sa intru doar cu restart la pc ca mentorul se inchide doar cu end task si chiar mai mult acel partener ramane needitabil imi zice ca este editat de si atat fara sa zica nimic altceva.
    Este o baza a mea de test care e pe un pc separat, nu direct in server ca si acolo are acelasi comportament. Banuiesc ca nu conteaza ca este un fisier tip csv emis de mentor in care am adaugat eu niste linii ca e acelasi lucru pana la urma ca si cum ar fi emis de mentor.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 537

    Implicit

    Probabil formatul nu este cel care trebuie, noi exportam .eoc nu csv

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •