Pagina 11 din 33 PrimulPrimul ... 91011121321 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 101 la 110 din 325
  1. #101
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu o interbare, exita in wimentor posibilitatea de a asocia un import automat din internet banking de la banci? Sau singura posibilitate este prelucrea lui din excel ca sa respecte procedura de import la plati si la incasari si apoi importul fisierelor rezultate?

  2. #102
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Nu exista. Singura posibilitate este prin fisier *.txt.

  3. #103
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Cum pot seta si eu in winemntor ca la import data din alte aplicatii atunci cand se creeaza un articol sa ii adauge si data adaugarii articolului in nomenclatorul de produse? Campul exista si stiu ca a fost la un moment dat completat.

  4. #104
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu o problema la transferuri. Le import dar nu le pot importa operate.
    Am o gestiune sursa unde marfurile sunt de tip depozit si o gestiune destinatie unde marfurile sunt de tip magazin. Atasez alaturat primele transferuri dintr-un pachet de incercari care cuprinde 16 note de tranfer orice incerc mi le prinde neoperate:
    Gestiune sursa depozitul: WORLDT (nu am nici un cont implicit in configurea gestiuni) tip gestiune FIFO
    Gestiune destinatie: magazinul: WTCM (la configurare gestiune am cont implicit marfa in magazin)
    Pretul din fisierul de transfer este pretul din gestiunea destinatie adica pret de vanzare cu amanuntul inclusiv tva.
    identificare produse prin codul extern

    [InfoPachet]
    AnLucru=2017
    LunaLucru=05
    Tipdocument=TRANSFER
    TotalTransferuri=16

    [TRANSFER_1]
    NrDoc=0000035
    Data=02.05.2017
    GestDest=WTCM
    TotalArticole=1
    Operat=d
    Observatii=
    [Items_1]
    Item_1=W41319;Buc;1;15;WORLDT

    [TRANSFER_2]
    NrDoc=0000036
    Data=03.05.2017
    GestDest=WTCM
    TotalArticole=8
    Operat=d
    [Items_2]
    Item_1=W7748;Buc;1;46;WORLDT
    Item_2=W41239;Buc;1;13;WORLDT
    Item_3=W38374;Buc;1;6;WORLDT
    Item_4=W11871;Buc;1;198.99;WORLDT
    Item_5=W41534;Buc;1;2;WORLDT
    Item_6=W9845;Buc;1;32.99;WORLDT
    Item_7=W41288;Buc;1;9;WORLDT
    Item_8=W9372;Buc;1;27.99;WORLDT


    Multumes pentru ajutor

  5. #105
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Ia vedeti sa nu fie de la Operat=D

  6. #106
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am incercat si cu "D" la operat si acelasi rezultat nu il opereaza, manula pot sa il fac deci nu e o problema de stoc. Atasez fisierul poate e mai rapid asaNew Text Document.txt

    PS: Am recitit inca o data fisierul din server pt import si am zis sa mai fac o modificare si anume la gestiunea SURSA sa trec tipul contabil, si atunci a factu operarea.
    Lucru care pentru moment rezolva problema, insa daca in aceeasi gestiune am acelasi produs in doua tipuri contabile sa zicem 371 si 3028 si trebuie sa le fac 301 apare o problema ca nu stie sa faca descarcarea de gestiune corect, cred ca ar trebui sa se specifice la nivel de articol tipul contabil sursa.
    Ultima oara editat dealexadi; 16 June 2017 la 12:28 Motiv: Adaugat PS.

  7. #107
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am urmatoarea situatie, in nomenclatorul de parteneri am niste parteneri destul de multi la care nu am judetul si localitatea, datele le am in excel, exista o optiune in import prin care sa le adaug automat aceste data sau doar manual prin editarea inregistrare cu inregistrare pot completa aceste date?

  8. #108
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Ca sa nu-i iei pe fiecare in parte cu Modific / Localitate / Salvez, poti modifica la mai multi deodata din Service, Conversie, Modificare valori - Parteneri: ii alegi pe toti care au aceeasi localitate si o setezi jos. Altfel, nu.

  9. #109
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspuns mi-a fost de mare ajutor, am rezolvat multe inregistrari asa.

    Mai am nevoie de o informatie, am un client la care fac import de date si am toate articolele identificate dupa cod extern in winmentor care este de tipul: W1234 unde W este un cod iar 1234 este un cod intern al lui, am o posibilitatea sa elimin automat W din fata tuturor codurilor externe din winmentor si sa raman doar cu codul extern 1234.

  10. #110
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Teoretic, se poate. Eu fac asta conectandu-ma cu un Access (2003 sau 2007) direct la tabela (link) si ruland niste SQL-uri. Am incercat acelasi lucru din Mentor sau DBD32; comanda de UPDATE merge, dar nu stie de LEFT/RIGHT sau LEN.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •