Pagina 15 din 33 PrimulPrimul ... 5131415161725 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 141 la 150 din 325
  1. #141
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Pentru import date in WME puteti folosi acest link: https://portal.winmentor.ro/wme/suport/solutii/

    Pentru import date in WMC puteti lua legatura cu distribuitorul sau agentul de vanzari cu care colaborati.

  2. #142
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    In cazul importului de Monetare nu vad in formatul TXT unde si cum se numeste campul "Numar total bonuri CM, din care" ....

  3. #143
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In functie de ceea ce scrieri in rubrica Monetar_1_Facturi se vor repartiza valorile. La fiecare factura corespunde un singur bon.

    monetar import.png

    In cazul in care aveti si bonuri ce corespun unei facturi, atunci informatia se va scrie direct in aplicatie.

  4. #144
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu de la import in facturi intrare din alte aplicatii urmatoarea eroare: Control documente Master, Nr.6214 din carnetul "Nota de intrare receptie" figureaza ca blocat pentru utilizare dintr-o tranzactie nefinalizata.... Eliberez automat acest document. dau ok si imi trece la urmatorul nr. iar la minal imi spune ca au fost prelauate 56 documente cate erau in fisier asa imi face la toate facturile de intrare.
    Ce e ciudat e ca luna e nou deschisa, nu am nici un document intraodus la furnizori nici in facturi nici in importuri nici in bonuri sau chitante fiscale, si am rulat inainte de acest import din avarie Deblocare numere documente si Refacere carnete documente, Altceva sincer nu cred ca mai pot verifica, e o problema de import la versiune?

  5. #145
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    In cazul testarii nu a iesit nici o problema legata de import facturi si carnete documente. Poate distribuitorul, local, observa altceva decat mine pe o baza de test.

  6. #146
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    Pregatesc o structura pentru PRELUARE FACTURI IMPORT pentru niste invoice-uri; Fac un test cu o factura si primesc eroare:
    Factura_1 ... TOTAL ARTICOLE NEPRECIZAT SAU ERONAT
    Factura_1 NU ARE REFERINTE DESPRE ARTICOLE


    [InfoPachet]
    AnLucru=2019
    LunaLucru=10
    Tipdocument=INVOICE
    TotalFacturi=1

    [Factura_1]
    NrDoc=1019022721
    Data=31.10.2019
    Lohn=N
    CodFurnizor=4010
    Moneda=Eur
    Scadenta=31.12.2019
    Majorari=
    Observatii=
    TotalArticole=1
    TaxareInversa=D
    [DVI_1]
    NrDoc=1019022721
    Data=31.10.2019
    CodVama=4010
    Curs=4
    [Transport_1]
    Nrdoc=
    CodTransportator=
    Moneda=
    Curs=
    Valoare=
    Scadenta=
    Majorari=
    [Asigurare_1]
    NrDoc=
    CodAsigurator=
    Moneda=
    Curs=
    Valoare=
    Scadenta=
    Majorari=
    [Items_1]
    Item_1=1111;Lei;1.00;391.92;B214JCL;

    V-ati mai intalnit cu erorile acestea?

  7. #147
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Greu de spus ce nu e bine, nu am acces la baza de date, nu prea am cum identifica ce nu e la locul lui. Va atasez documentul cu structura (invoice achizitie), va recomand sa fiti atenta la datele de identificare pentru articole (constanta cu codurile sau denumirea) s-ar putea de acolo sa plece problema ftp:/WinMentor/Documentatie/08_Structuri import din alte aplicatii/

  8. #148
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    Structura am luat-o de pe FTP - din pacate nu sunt sigura daca e corecta si nu cumva e vreo eroare in aceasta structura

  9. #149
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu am avut probleme pana acum pe documentatie. Luati legatura cu distribuitorul dvs sa va ajute.

  10. #150
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Eu cred ca la finalul liniei de import iti lipsesc niste campuri, daca te uti in documentatie o sa vezi ca mai are la final inca 3 campuri dupa gestiune, incearca si asa: C0020;;; (considerand ca B214JCL e gestiunea, atunci B214JCL;;; e finalul corect). eu fac import insa nu in import de dvi si de acolo am vazut ca mai lipsesc niste campuri

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •