Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2024
    Posturi
    2

    Unhappy Eroare inchidere luna - contul 4428

    Buna!
    Am eroarea asta la o firma; cand incerc sa preiau datele, imi apare in mod repetat aceasta notificare legata de contul de TVA. Am vazut ca este o eroare intalnita, dar nu stiu cum sa o rezolv si am nevoie de ajutor
    Multumesc anticipat!

    WhatsApp Image 2024-03-28 at 09.59.21.jpeg

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    Pare a fi pe o factura, verificati un pic pe caracterizarea contabila a articolului sa vedeti ce ati pus, ca pare ati facut analitice la 4428 care nu se potrivesc cu ce aveti in caracterizari Screenshot_3.png

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2024
    Posturi
    2

    Implicit

    Am verificat, dar nu mi dau seama unde ar fi problema, nu am patit nimic de genul pana acum. Nu am creat analitice la 4428, dar cand m am intors in luna anterioara, mi a aparut eroarea

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    Verificati si configurarea contabila a partenerului in partea de jos, la TVA neexigibil. Daca partenerul este cu TVA la incasare, incearca sa-l puna pe analiticul cu terminatia din configurare.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    98

    Implicit

    Daca furnizorul dvs este platitor de TVA la incasare chiar daca dvs aplicati TVA normal, WM trebuie sa pun TVA neexigibil si aveti o problema fie pe analiticul contului 4428 fie pe configurarea contabila la parteneri.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •