Pagina 29 din 33 PrimulPrimul ... 192728293031 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 281 la 290 din 325
  1. #281
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Da, e ceva ce nu ii place in acest format tip csv, ramane de vazut ce anume este.

    Am un bug mai ciudat la import facturi intrari si anume daca documentul este preluat imi da eroare cum este si normal insa nr de document exportat in fisierul de eroare este incorect nu tine cont de cifra zero o sterge din numar, am pierdut ceva timp ca nu intelegeam unde gresesc, cand le cautam dupa acest numar nu le gasea in mentor in facturi de intrare:
    Factura_8 ... DEJA PRELUATA ( Factura 2258714) corect NrDoc=22058714
    Factura_12 ... DEJA PRELUATA ( Factura 1793) corect NrDoc=00017903

    Vorbesc de acel zero dintre cifre nu cele din fata ca acelea stiu ca nu se preiau dar asa imi vin din prelucrarea din excel si nu ma deranjeaza, nasol e acest bug care pana acuma nu imi aduc aminte sa mai fi fost si anume in loc de 22058714 face nr 2258714 si pana sa ma prind sa caut in fisierul de baza din txt nu intelegeam de ce nu le gasesc acst documente in mentor erau 14 documente.

    PS: Ceva vesti cand va aparea noua versiune care sa rezolve acel bug de import cod extern la articole cand se importa dupa cod intern?
    Ultima oara editat dealexadi; 15 March 2023 la 19:33 Motiv: Adaugat ps:

  2. #282
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Dati-mi un fisier text de import. Eu incerc sa reproduc, dar la mine ramane acel 0 de la mijloc.

  3. #283
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Buna dimineata,
    Atasat alaturat se regasesc cele 3 fisiere: unul de articole, unul de facturi de intrare si celalalt de erori la import.Articole.zip sunt in zip ca altfel imi dadeau eroare ca erau prea mari.

    ps: identificare parteneri pe cod fiscal si articole pe cod extern.
    Ultima oara editat dealexadi; 16 March 2023 la 11:23 Motiv: Adaugat ps:

  4. #284
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Sigur factura nu e preluata cu 0? M-am prins ce faceti,, pentru ca mi-ati trimis erorile, la reimport am si eu mesajul si intr-adevar lipseste 0 dar doar din mesaj, a identificat deja colegul componenta. Dar importul ar trebui sa se faca corect. La mine se face

  5. #285
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Da importul il face corect, la mine cele 2 nu reuseam sa le import ca erau importate dar nu le gaseam cautand dupa numele din fisierul de erori, am pierdut ceva timp pana la urma, am vazut in fisierul de import ca era si un zero si asa am identificat corect ce factura este si ca este inregistrata. Am banuit bine ca daca atasez si mesajul de eroare se poate identifica mai usor ce nu functioneza in parametrii.

  6. #286
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Vom modifica. Cat despre data postarii unui nou kit de mentor, nu am inca idee.

  7. #287
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    La import incasari din alte aplicatii nu tine cont de constanta Director implicit cu fisire de importat care are simbolul DIrImportAplProd , ci deschide automat directorul firmei din data. Daca inainte de a intra aici fac un import de facturi de intrare imi deschide folderul corect.

  8. #288
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    ok, am pus tichet

  9. #289
    Data inscrierii
    February 2023
    Posturi
    2

    Implicit

    Buna ziua,
    Exista posibilitatea importurilor compensariolor direct pe cont in valuta?
    Importul in Lei conform documentatie functioneaza bine insa poate exista astfel de posibilitate/documentatie pentru import in valuta cu posibilitatea introducerii cursului valutar.

    Atasat o compensare ca exemplu
    Va multumesc.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  10. #290
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    In principiu am reusit o compensare intre facturile in valuta si direct pe cont in lei. Trebuie sa vad ce anume lipseste pentru a face compensarea direct pe valuta. Revin
    Ultima oara editat deIrina; 19 May 2023 la 17:28

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •