Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit Analitice la contul 641

    Buna ziua!

    Am salariatii impartiti in doua sectii. Cum pot sa aloc pentru fiecare sectie cite un analitic la conturile 641 si 645? Adica sa am 641.Tesa si 641.Regie, de exemplu.

    Multumesc,
    Andrea

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Buna ziua,

    Este de preferat ca pentru conturile aferente salariilor sa nu faceti analitice, deoarece, in cazul in care utilizati modulul Declaratii, exista posibilitatea ca sumele sa nu fie preluate corect.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Si eu as prefera :-) Din fericire nu folosesc modulul de Declaratii si am nevoie de analiticele respective deoarece avem un proiect cu finantare europeana si ni se cere evidentierea pe analitice distincte a tuturor sumelor (inclusiv a salariilor). Si se stie ca inventivitatea romanilor este mare asa ca partial mi-am rezolvat problema.

    1. Salariatii normali i-am trecut pe contract de baza si salariatii din proiect i-am trecut pe cumul de functie si in constante am trecut analitice distincte la contul 641.

    2. Am creat inca un rand complet de contributii, contributiile initiale le-am folosit la salariatii "normali", noile contributii (cu analiticele aferente) le-am folosit la salariatii de pe proiect. Am rezolvat astfel problema analiticelor pentru 431, 437, 645

    3. Mi-a ramas problema analiticelor la 421! Nu am gasit nicaieri posibilitatea de a utiliza analitice la 421. Astept sugestii!!!!

    Multumesc,
    Andrea

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Nomenclatoare - Personal - Configurari contabile

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am reusit. Multumesc mult!

    Andrea

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •