Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    53

    Implicit demo rezolvare mijloace fixe

    buna ziua, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie.
    societatea achizitioneaza mijloace fixe, le-am inregistrat, dar cand sa intru la rezolvare mijloace fxe, sa stabilesc durata, nu ma lasa sa salvez, scrie demo. care este cauza?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Verificati aici daca keia HASP pe care intrati dvs are programat modulul de mijloace fixe.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    53

    Implicit

    Am introdus codul cheii in formularul din link , mi-a dat raspunsul Ultima actualizare: 11/06/2007 Extins / Baza / Retea (01) / Salarii retea / Mijloace fixe / nelimitat

    apoi am pus codurile in spatiile corespunzatoare din mentor , am dat update si mi-a dat urmatorul raspuns: ”probleme la scriere in cheie... abandonez”. ce pot sa fac?
    * mentionez ca sistemul de operare este windows 7 (in cazul in care afecteaza cu ceva)
    Ultima oara editat deally_f5; 09 September 2013 la 17:50

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit

    Verificati daca la Reprogramare keie HASP apare ID-ul cheii. In caz contrar reinstalati driverele HASP. Mai puteti incerca scrierea codurilor folosind fisierul C5N.EXE din folderul WinMent.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    In principiu, am mai vazut chei care au suferit "deprogramari". Cum a spus si antevorbitorul meu, puteti incerca sa reinstalati driverele HASP, apoi reprogramati cheia. Ce vreau sa adaug este ca, pentru a putea reprograma cheia, sistemul de operare trebuie sa fie pe 32 biti. Daca e pe 64 biti, trebuie cautat un calculator pe 32 pe care se pun driverele HASP si se foloseste utilitarul c5n.exe din WinMent pentru a o reprograma.

    Incepeti cu o tentativa manuala de reprogramare cu c5n, poate merge si scapati de reinstalare drivere.

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    53

    Implicit

    am facut urmatoarele:
    - verificare sistem: windows 7 - 32 biti - ok
    - instalare drivere + restart pc
    - reprogramare cheie - preluare coduri de pe disc, cand dau update imi scrie: probleme la scriere in cheie, abandonez

    - am incercat si cu c5n, se lanseaza executabilul , si se inchide rapid , abia apuc sa citesc ce scrie: hasp key not found.

    curios ca la restul operatiunilor nu scrie demo, gen casa, introduceri facturi, salarii.

    nu mai stiu ce sa fac.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •