Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 11
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2010
    Posturi
    6

    Implicit Eroare la actualizare parteneri TVA la incasare

    Buna ziua,
    Cand rulez operatia de Actualizare parteneri:"TVA la incasare" imi da un cod de eroare conform print-screen-ului atasat. Mentionez ca rulez aplicatia WinMentor pe un sistem cu Windows 7 Professional 64-bit. Am avut probleme inca de la instalare, dar am reusit sa-l fac sa mearga prin reconfigurarea BDE.Admin. Nu sunt probleme nici la recunoasterea cheii Hasp, restaurarea datelor a mers fara probleme (am mutat WinMentorul de pe alt sistem cu Windows 7 32-bit, pe care nu am avut aceasta problema) si a ramas aceasta mica problema. In speranta ca ma poate ajuta cineva, va multumesc.

    Din pacate in imagine nu se vede prea bine, eroarea afisata este: "Exception EDatabaseError in module MENTOR.EXE at 000AA129. Cannot perform this operation on a closed dataset."
    Ultima oara editat dedana grigore; 28 August 2013 la 16:13 Motiv: Imagine ilizibila

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Aveti ultima versiune?

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2010
    Posturi
    6

    Implicit

    Da, am instalat ultima versiune.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit

    Mesajul de eroare pare sa indice tot o problema la setarile de BDEAdmin (Configuration > Drivers > Native > PARADOX > BLOCK SIZE = 32768).

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2010
    Posturi
    6

    Implicit

    Am facut modificarea indicata de dvs. dar tot nu merge, imi da acelasi measaj de eroare.
    Va multumesc !

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Ma puteti ajuta si pe mine cu eroarea 000A3529 tot la actualizare parteneri TVA la incasare.
    Si eu am mutat mentorul pe win 7 64.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Upgrade de BDE conform instructiuniulor ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/BDE/BDE_Upgrade/

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns. Am citit documentatia si ma lovesc de o problema, de informatica . Nu am la click dreapta, Run as adminstrator desi rulez ca administrator. Cum pot sa execut programele altfel?

  9. #9
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In cazul in care nu va descurcati luati legatura cu distribuitorul (daca ati achizitionat prin intermediul acestuia) sau cu producatorul. http://www.winmentor.ro/cumperi.php?section=acoperire sau http://www.winmentor.ro/suport.php

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 534

    Implicit

    Site-ul anaf a suferit modificari, si programul winmentor isi extrage datele de acolo, deci momentan aplicatia de actualizare nu functioneaza. Vom remedia.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •