Imi place foarte mult ideea acestui modul, felul in care se poate utiliza, modul cum se dezvolta acest modul, si observ ca se introduc tot mai multe functii noi... stau si ma intreb: oare toata lumea care foloseste acest modul reuseste sa "fie la curent"? Sau, daca da, cat de mare e tensiunea curentului? se mai pierde pe parcurs, sau toti userii ajung sa isi insuseasca absolut toate noutatile? ...

Parerea mea este ca sunt imperativ necesare 2 documente (doc, pdf, html, ce vreti):

1. Un fisier care sa fie o PREZENTARE, si care sa includa schematic sau punctual toate posibilitatile de lucru ale modulului service auto. Sa scrie asa: "Facilitati: 1,2,3,4,... " etc. Maxim 4 pagini...

2. Un fisier care sa cuprinda niste INSTRUCTIUNI in care sa fie prezentat cat mai detaliat modul de lucru cu modulul service, eventual setari in Mentor necesare lucrului cu modulul service (ce tipuri contabile se suporta etc), precum si modul de folosire a tuturor facilitatilor de la punctul anterior... cel putin 40 pagini.

Ambele documente trebuie permanent actualizate, astfel incat, pentru user-ul final, facilitatile programului si ale noilor versiuni sa se transforme in reale beneficii, nu in batai de cap, sau, mai grav, in necunoscute ignorate...

Stiu ca exista acel pdf cu mici instructiuni, creat de catre domnul Lis in 12 Octombrie 2007, la ora 2 noaptea... dar de atunci modulul a evoluat mult, capatand noi facilitati... in urma cu cateva luni am incercat eu sa fac cele 2 fisiere, dar am abandonat... din pacate...

Ce parere aveti?