Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 15

Thread: Extras de cont

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2

    Implicit Extras de cont

    Cum pot lista din Mentor extrase de cont pentru clienti si furnizori?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit Extras cont

    Pe ftp://ftp.winmentor.ro/WinMENTOR%20D...e%20de%20cont/ gasiti configurarile listelor pentru extrase de cont clienti si furnizori. Salvati-le in calculator, iar apoi din Mentor > Liste > Unelte > Manager liste, importati aceste configurari.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Am incercat si eu solutia propusa de dvs.

    Nu reusesc sa incarc cele doua extrase. Puteti prezenta pasii de urmat ? Multumesc

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Mergeti in liste > Mentor > Unelte > Manager liste si selectai Import configurari, selectati pe rand fisierele pentru cele doua extrase, apoi dati OK.
    Iesiti din macheta si ar trebui sa gasiti listele in Parteneri > Clienti datornici > Extras de cont clienti, iar in Parteneri > Furnizori neachitati > Extras de cont furnizori.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Multumesc mult !
    Asa facusem si eu... am repetat procedeul ... insa nu merge !
    Versiunea WM instalata este 516.2.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Nu stiu ce se intampla, de ce nu merge... Eventual puteti intra in legatura cu mine prin butonul de Suport Online si sa incercam sa repetam pasii impreuna.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Merge !

    Eu utilizez WM pe doua retele situate in doua locatii diferite. Desi versiunea instalata este aceeasi, am reusit incarcarea celor doua extrase numai pe una din cele doua retele.

    Am incercat sa instalez in acelasi timp noile versiuni de Mentor pe ambele retele, insa imi amintesc ca la un moment dat am sarit peste una dintre ele pe reteaua unde nu reusesc sa introduc acum extrasele. De asemeni am observat ca pe sistemul care functioneaza normal unele meniuri sunt diferite fata de cele ale sistemului nefunctional.

    De exemplu:
    1. Sistemul functional prezinta meniul Mentor>Liste>Parteneri>Clienti datornici>Extras de cont ...
    2. Sistemul nefunctional prezinta doar Mentor>Liste>Parteneri>Clienti datornici ...

    Stiu ca situatia este ciudata ... dar chiar asa se intampla. Daca exista o solutie in afara de reinstalarea completa a programului ... sunt dispus sa o incerc.

    Va multumesc oricum pentru sprijin !
    Ultima oara editat deGabriel Mihalcea; 07 March 2009 la 09:46

  8. #8
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Gabriel Mihalcea Vezi Post
    Merge !

    De exemplu:
    1. Sistemul functional prezinta meniul Mentor>Liste>Parteneri>Clienti datornici>Extras de cont ...
    2. Sistemul nefunctional prezinta doar Mentor>Liste>Parteneri>Clienti datornici ...

    Probabil in una dintre "retele" aveti o cheie de protectie care este programata in varianta standard, iar in cealalta retea, aveti o cheie de protectie programata in varianta extins... Generarea de rapoarte noi cu integrarea automata in meniul de liste este probabil cea mai importanta diferenta intre variantele standard si extins ale programului... sau, poate "sistemul" de la punctul 2 enumerat de catre dvs este in demo... ce va apare scris in partea dreapta jos a ferestrei de Mentor, cand sunteti in sectiunea date? Varianta.... ?

    Va recomand sa cititi pagina de la acest link: http://www.winmentor.ro/oferta.php?section=variante
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Explicatia dvs. este de bun simt !
    In reteaua care functioneaza "corect", in coltul din dreapta jos scrie "Extins retea(baza)/Salarii retea/(Hasp10)".
    Din pacate, pana luni (09.03.2009) nu pot verifica textul afisat de cealalta varianta WM.
    Niciuna din cele doua variante nu este demo.
    O zi buna va doresc !

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Buna ziua!

    Unde gasesc configurarile pentru Extrasul de cont? Link-ul de mai sus nu mai merge.

    Multumesc,
    Andrea

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •