Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
Nu cred ca e singurul soft care face asta...
Din pacate nu e (niciodata) asa simplu.

Probabil exista niste paragrafe intr-o anumita lege undeva, dar ele se aplica numai in acele situatii prevazute de acea lege. Iar WinMentor este folosit si in situatii care nu intra sub incidenta vreunei legi. Tocmai din aceasta cauza:
– "tipul documentului sau al situatiei" este optional si editabil in WinMentor
– "denumirea unitatii" este optionala si editabila
– "perioada la care se refera informatia" este optionala si editabila
– "datarea listarilor" este optionala si editabila
– "paginarea cronologica" este optionala si editabila
INSA "precizarea programului informatic" NU este optionala si editabila? Nu exista nici o logica (si nici o scuza) de ce sa nu fie optional si editabil si acel detaliu (in cazul in care utilizatorul doreste eventual asa ceva), la fel ca toate celelate detalii!

Si nici partea cu marketing-ul nu e chiar clara -- daca lipsa optiunii de a scoate acel text se datoreaza vreunei idei de marketing din partea dezvoltatorului, atunci ar fi vorba de o idee proasta si de prost gust. Eu prefer sa cred ca e doar o omisiune ce nu a fost considerata importanta (ca multe alte omisiuni din aplicatie).

Oricum, in final, oricare ar fi explicatiile (sau scuzele), nu putem decat sa constatam ca daca asa ceva ar fi fost considerat un lucru bun atunci ar fi fost ceva ce ar fi existat si in alte softuri profesionale.